HAYIRSEVER İŞADAMI FAKÜLTE YAPIYOR

Ordu ili Gülyalı İlçesi Ürümbey Mahallesi’nde Ordu Üniversitesi’nin mülkiyetinde bulunan arsalar üzerine Turizm Yüksekokulu’nun yapımını üstlenen Velittin KÜÇÜK ile Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YILMAZ, Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN, Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, ODÜ Genel Sekreteri Metin KARAKUŞ, Gülyalı Belediye Başkanı Talip ŞEN, Ordulu İş Adamı Velittin KÜÇÜK ve çok sayıda basın mensubunun katılımı ile gerçekleşen protokol töreninde; örnek proje esas alınarak tüm masrafları dahil olmak üzere hayırsever İş adamı Velittin KÜÇÜK tarafından karşılanan Gülyalı Turizm Yüksekokulu Binası’nın, tüm proje, hesap, detay, harita ve jeolojik etütleri yapıldıktan sonra Ordu Üniversitesine teslim edilmesi kararlaştırılmıştır.
Gülyalı’da 2010 yılında Turizm ve Otelcilik MYO adıyla bir ön protokol yapıldığını 2011′de göreve geldikten sonra Velittin KÜÇÜK’le hem bu projeyi genişletmek hem de Turizm Yüksekokuluna çevirmek adına görüşmelerini hızlandırdığını belirten Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, şunları dile getirdi:
“Büyük bir hayırseverlik örneği gösterip bizi kırmayarak Gülyalı Turizm Yüksekokulu Binasının yapımını üstlenen ve Ordu Üniversitesine, imkanlarını daha da genişletip yeni eğitim olanakları sunma konusunda destek olan İş adamı Velittin KÜÇÜK’e öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.
Turizmde ihtiyaç duyulan kalifiye elemanların yetiştirilmesinde ve her yönüyle gelişmeye açık ve potansiyeli çok yüksek olan Ordu ilindeki turizmin canlanmasında etkili olacak olan bu işbirliği sayesinde İş Adamı Velittin KÜÇÜK Ordu turizminin gelişmesine de katkı sağlamış olacaktır.
Hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen gün büyüyen en önemli sektörlerden biri haline gelen turizm, sektördeki istihdam talebini de hızla arttırmaktadır. Çağın gereksinimlerine cevap verebilecek, teorik ve pratik her alanda yetişmiş öğrenci portresi oluşturmak adına İş adamı Velittin KÜÇÜK’le bugün gerçekleşen protokolün ve yaptığı büyük hayırseverliğin diğer iş adamlarına da örnek olacağı düşüncesi içerisindeyiz.
Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen üniversiteleri arasında yer edinen Ordu Üniversitesi bu tür destek ve işbirlikleri ile eğitim yelpazesini daha da genişletmektedir. Bu bakımdan kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor Üniversitemize yapılan bu desteklerin yüzyıllar belki de daha fazla yaşayacak bir süreci kapsayacağını belirterek Üniversitemize ve Ordu’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Ordu Üniversitesi Turizm Yüksekokulu’ndan mezun olan gençlerin daha çabuk iş bulduğunu söyleyen Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU ise ”Bu yüksekokul büyük bir açığı kapatacak. Hizmet sektöründe diğer Avrupa Ülkelerine ve birçok yerlere göre daha ilerdeyiz. İlimizde de bunun iyi örneklerini görüyoruz. Turizm ilerledikçe hem bölgemizde, hem de Türkiye’nin her yerinde buradan mezun olacak gençlerimiz iş bulacak” dedi ve hayırlı olması temennisinde bulundu.
Hayırsever işadamı Velittin KÜÇÜK, eğitimin bir ayağından tutarak böyle bir çalışmanın içerisinde yer almaktan son derece mutlu olduğunu söyleyerek şunları belirtti:
“Üniversitemize böyle bir destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Gülyalı Turizm Yüksekokulu binasının yapımını üstlenerek hem turizme hem de eğitime katkı sunmanın kıvancını yaşıyorum. Kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilmesini umut ettiğimiz bu binanın bitirilerek öğrencilerin içinde eğitim aldığını görmek bizi ayrıca mutlu edecektir. Tekrar Ordu’ya ve Ordu Üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Gülyalı Turizm Yüksekokulu Binasının Proje fotoğrafları gösterilerek projenin yapımına ilişkin protokol imzalandı. Kısa süre içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacağı belirtilen binanın 2 yıl gibi kısa bir sürede teslim edilmesi düşünülmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>