BİN 300 KİŞİYE İŞ MÜJDESİ

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Ordu’da çeşitli kamu kuruluşlarında bin 300 kişinin istihdam edileceğini bildirdi.

 

Şener, geçtiğimiz yıl, toplam bin 100 kişinin istihdam edildiğini bu yıl rakamın arttırıldığını söyleyerek, “Daha önce yıl okullarımızda, kamu kuruluşlarımızda görevlendirilmek üzere bin 100 kişilik bir istihdam oluşturulmuştu. Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile yaptığım görüşmelerde bu yılda bin 300 kişilik istihdamın oluşmasını sağladık. Alınacak personel kamu kuruluşlarında ihtiyaç olan birimlerde görev yapacak. Bakanımız Çelik’e teşekkür ederek, istihdamın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Şener, alımların İŞKUR Ordu İl Müdürlüğünce yapılacağını ifade ederek, “İŞKUR Ordu alımları gerçekleştirecek. Kamu kurumlarında görev yapmak isteyen kişilerin İŞKUR’a başvuru yapmaları gerekiyor.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>