FATSA’DA SAĞLIK SKANDALI

Fatsa’da eski Devlet hastanesinin yerine yapılan yeni hastane inşaatı sürerken bir skandala imza atıldı. Skandala Fatsa Devlet Hastanesi yönetimi ve Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği ne cevap verecek merakla bekleniyor.

Hastane bahçesinde yer alan Emar birimi ve yanındaki kantinin başka bir yere alınmasına karar verildi. Prefabrik binada hizmet veren Hastanenin can damarı olan Emar birimin geçici olarak başka bir yere taşınması yerine hastane yönetimi skandal bir karar alarak bahçede bulunan çam ağaçlarını keserek kantine bina yapma çalışmalarına başladı.

Emar için yer aramayan hastane yönetimi, Kantin için özel özen göstererek bahçede ağaçları keserek tam göbeğine yaptırması hastalar ve yakınları tarafından tepki çekti.

Zaten yeterli hizmet veremeyen hastane’de çok acilmiş gibi kantine yer bulunmasına tepki var. Hastaneye gelen vatandaşlar duruma tepki göstererek, gazetemize bu fotoğrafları gönderdiler.

Fotoğraflarda hastane bahçesi içerisinde yer alan ağaçlık bölgenin tam ortasına hançer gibi sağlanan kantin inşaatı bulunuyor.

Vatandaşlar şunları söyledi; “Hastaneye gittiğimizde yeterli hizmet almak istiyoruz. Emar binasının yeni hastane inşaatından dolayı yıkılacağı söylendi. Nerede hizmet alacağız dediğimizde ise şuanda belirlenmedi cevabını alıyoruz. Ancak Emar binasını belirlemeyen hastane yönetimi, çok acilmiş gibi Kantin için yer buluyor. Biz hastaneye çay içmeye değil tedavi olmaya gidiyoruz. Kantin seyyar olarak bir köşede hizmet verebilir ama biz sağlık için Emar cihazı olmazsa durumumuzu öğrenemeyiz. Hastane yönetimi başta olmak üzere Sağlık Müdürlüğümüz, Kamu Hastaneler Başkanlığının, Milletvekillerimizin, Bakanımızın sesimizi duymasını istiyoruz.”dedi.

Hastanenin yeterli hizmet veremediğini söyleyen Vatandaşlar, “Madem ağaçlar kesilip bina yapılacaktı bu kantin değilde hastanenin bir birimi olmalıydı. Neden Emar birimi olmadı da kantin oldu. Bu kantinin sahibi kim ki buna kıyak geçiliyor. Vatandaşın üstünde mi buranın sahibi. Gerekirse bu durumu bakanımıza kadar götüreceğim. Bimer’e yazıp tavrımızı ortaya koyacağız, Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza duyuracağız.”

HASTANE YÖNETİMİ EMAR İÇİN ÜNYE VE ORDU’YA GÖNDERECEK

Kantin için yer bulan hastane yönetimi aynı hassasiyeti Emar için göstermediğini söyleyen Vatandaşlar, “Emar binası yıkılacak. Bize Ordu ve Ünye’ye Emar için gidebilirsiniz deniliyor. Biz mecbur muyuz Ordu veya Ünye’ye gitmeye. Asıl çay ocağını buradan kaldırsınlar yerine Emar’ı buraya getirsinler. Vatabdaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Önce millet diyen bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hiç mi millete saygıyı öğrenmemişlerde vatandaşı mağdur edecekler. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.”

orduaksiyon.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>