PALAMUT BOL OLACAK


Ordulu balıkçılar yeni sezondan umutlu. Özellikle Karadeniz’in İstanbuş boğazından Hopa’ya kadar Palamut ile dolu olduğunu söyleyen balıkçılar, bu sene balık severlerin bol palamut yiyeceklerini, peşinden ise Hamsi yiyeceklerini söyledi.

Sezona hazır olan balıkçılar bu gece denize açılacak.

Balıkçılar, “Baştan balık göstermedi ama son zamanlarda ümidimiz yoktu ama 10-15 günden beri bayağı ümitlendik. Bol balık var şuanda. Hatta şuanda bile çapariye giden arkadaşlarımız 50 tane 60 tane tutuyor. Aşağıdalarda aynısı var. Taki Ereğliden Hopa’ya kadar. Şuanki durum çok iyi. Biz horoz deriz ona bundan 1 ay önce çıkıyordu şimdi 1 ay geç çıkınca bizde korktuk. Mevsim, iklim değişiyor, incir bile 1 ay önce oluyordu daha yeni oldu.

Palamutta bu sene iyi olacak. Palamut şuanda görülüyor palamut bol. Hamsi de var ama Marmara tarafında oda Karadenizde zamanı var. Şuanda palamut onun peşinde tek tük istavrit var.

Zaten bizim 1-5-2 aylık sezonumuz Palamut ve istavrit. Ondan sonra hamsiye başlarız. Hamsi devam eder tabi eski iklim yok. Ocak, Şubat, Mart aylarında büyük ağır kışlar olur tabi bu hamsi iyi olur tabi şimdi yaz gibi hava oluyor yıl başına doğru onun için hayvan kaçıp gidiyor yani. Aşırı avlanma gibi birşey yok yani. Göç hayvanı, tuttun tuttun, tutmadan zaten gidecek. Azak, Gürcistan, Abazya tarafına zaten gidiyor. Gerekirse kanuni olarak peşinden orayada tutmaya gidiyoruz.

Şuanda palamut güzel gözüküyor inşaallah başına bir afet gelmez. Şuanda işaretler çok iyi. İstanbul’dan boğazdan hopaya kadar durum iyi. bizim limsnımızda bile tutuyorlar.

Bu sabah yine vardı Tanesi 2 liradan satılıyordu. Bu yarın bollaşınca tanesi 1 liraya düşer. 750, 1 kiloluk balıklar düşeceğine inanıyorum yani çünkü önceden oldu. Önceden tanesini 1 milyon liraya çok sattım yani.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>