ŞENER, AFGAN MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANDI

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Siirt Milletvekili Osman Ören, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Afganistan’da çeşitli partilere mensup 15 Milletvekiline Türkiye’de yapılan reformlar ile ilgili bilgiler verdi.

 

Şener, iki ülkenin tarihi köklere dayanan bir işbirliğinin olduğunu söyleyerek, “Osmanlı döneminden başlayan Cumhuriyet döneminde ise artan bir yardım ve işbirliği iki ülke arasında var. Türkiye’de son 12 yılda her alanda başarılı çalışmalara imza attı. Bu başarımızı dost ülke Afganistan ile paylaşmak bizim için önemli. Ülkemiz Afganistan’ın güvenliği ve yeniden yapılanması için elinden geleni yapmaktadır. Öncelikli olarak Eğitim ve sağlık alanlarında gereken çalışmalar yapılmalıdır.”dedi.

 

Afganistan’dan gelen Milletvekillerinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiklerini ifade eden Şener, “Erdoğan’ın sadece Türkiye için değil, tüm Dünya müslümanları için umut olduğunu dile getirdiler.”diye konuştu.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>