SEYYAR’A CEZA YAĞDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi İhtisas Zabıta ekipleri kurallara uymayan ve ikazlara riayet etmeyen seyyar satıcı ile ruhsatsız ticari faaliyet gösteren büfelere yasal işlem uyguladı.

İhtisas Zabıta Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 25 seyyar satıcının faaliyetine son verilirken, ikazlara riayet etmeyen 3 seyyar satıcıya da toplam 273 lira İdari para cezası uygulandı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri sahil yürüyüş alanlarında yaptıkları kontrollerde ise ruhsatsız olarak ticari faaliyet gösteren 2 adet büfeyi mühürledi, 2 adet seyyar dondurma satıcısının da dondurma tezgâhına el koyarak yedi emine aldı.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten yetkililer, Zabıta ekiplerinin ruhsatsız iş yerlerinin yanı sıra özellikle seyyar satıcılar konusunda halkın hassasiyetini göz önünde tutarak, gerekli çalışmanın yürütüleceğini söylediler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>