ORDU TARİHİNDE İLK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti hükümetleri tarafından Ordulu olan 4. Bakan oldu. AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana her hükümet döneminde 1 yada 2 Ordulu Bakan çıkartmayı başardı.

En uzun süreli Bakanlık ise 58. Hükümet’te, 59. Hükümet’te ve 60. Hükümet’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan Mehmet Hilmi Güler oldu.

AK Parti Hükümetlerinde Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’de görev yaptı. Ancak her iki Bakan görevlerine son verilmesinin ardından partiyi eleştirmeye başladı. İhraç kararı verilen isimler hızlı davranarak istifa ettiler.

ORDU İLK KEZ BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇIKARTTI

Değişik bakanlıklara Ordulu Siyasetçiler görev yaparken, tarihte ilk kez Başbakan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş görev yapacak. Kurtulmuş, Ordu’lu hemşehrilerininde gururu oldu.

GİRESUNDA İLK YAŞANDI

Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun için gurur oldu. Giresun ilk kez AK Parti hükümetinde Bakan çıkattı. Giresunlu Nurettin Canikli Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>