KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİREN İNCE’YE ŞOK !

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce Ordu’ya gelerek CHP İl
Teşkilatı’nı ziyaret etti. CHP Ordu İl Başkanı Osman Güngör ve partililer tarafından karşılanan İnce, parti binasına geçerek basın toplantısı düzenleyip seçimlerde destek istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Muharrem İnce, “Orduspor’un teknik direktörü dese ki,
‘Ben bu sene ikinciliği hayal ediyorum’ dese siz herhalde onu orada tutmazsanız. Şampiyonluk hedefi olmayan bir teknik direktör olur mu? Ben size iktidar vaat ediyorum sayın genel başkan ‘anlamlı bir düşüş olmazsa kalırım’ diyor. Aramızdaki fark bu. Siz hiç iktidar umudu yaşamadınız mı geçmişte. Yaşadık. Bizim kuşak yaşadı. Peki CHP ömür boyunca 26′yı aşamamış bir parti mi? Hayır. CHP Ecevit’in döneminde yüzde 42 almadı mı? Ordu bizim kalemiz değil miydi? Trabzon bizim kalemiz değil miydi. Bugün yine olamaz mı? Karadeniz’e devrimci ruhu yeniden getireceğiz.” dedi.

İnce’nin Kılıçdaroğlu’na yönelik bu eleştirileri üzerine salondaki bazı partililerle sözlü tartışmaya girince, “Konuşmayayım mı, konuşayım mı konuşmayayım mı? Arkadaşlar her lafa cevap verirseniz ben konuşamam. Ben konuşacaklarımı hatırlayamıyorum. Konuşmak isteyenlere mikrofonu verin o zaman” dedi. CHP İl Başkanı Osman Güngör’ün ve bazı partililerin araya girmesiyle İnce konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Muharrem İnce toplantının sonunda kendisini eleştiren partililere “Uçağa yetişmem gerekiyor” diyerek cevap
vermek istemeyince de sözlü gerginlikler yaşandı. Diğer partililerin araya girmesiyle gerginlik yatıştırılırken İnce, makam aracına binerek karayoluyla Samsun’a hareket etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>