ŞENER’DEN DAVUTOĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, AK Parti Genel Başkanlığına seçilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na hayırlı olsun ziyareti yaptı.

AK Parti Genel Merkezi’nde bulunan Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Şener, Davutoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyerek tebrik etti.

 

TARİHİ BİR KONGRE YAŞANDI

Tarihi bir kongreye şahit olduk diyen Şener, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 13 yıl sonra Cumhurbaşkanlığına uğurladık. Kardeşlik ruhu içinde, siyasi, demokratik olgunluk içerisinde seçim gerçekleşti. Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Genel Başkan seçildi. AK Parti kongresinde 40 bin kişi katılarak büyük bir coşku yaşanması sağlandı. Bazen sevinç bazen de hüzün ve göz yaşlarıyla büyük bir final gerçekleşti.”dedi.

 

DAVUTOĞLU EMANETÇİ OLMAYACAK

AK Parti’de bir karışıklık bekleyenlerin umutları tükendi diyen Şener, “AK Parti dışındakiler kim bakan olacak, kim başbakan yardımcısı olacak diye konuşurken biz birbirimizi daha çok sevmeye, güçlenmeye, ülkemizi daha güçlü yarınlara taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Acaba emanetçi mi olacak, partide bir zaafiyet oluşacak mı ?, istifalar olacak mı?, cepheleşmeler olacak mı?, bütün bu soruların cevabını delegelerimizle birlikte verdik. Bu cevabı büyük bir coşku ile verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan Emanetçi başbakan söylemlerine ise son noktayı koyarak ‘Ahmet Davutoğlu emanetçi bir Başbakan değildir’ dedi.  Sayın Davutoğlu, özellikle dış politikada başarıdan başarıya koşulmasını sağladı. Bundan sonra Türkiye, daha çok konuşan, daha çok yorulan ama daha çok başaran bir süreç izleyecektir.”

 

Türkiye’nin yeniden inşaası için eksik kalan ne varsa çalışmaların süreceğini söyleyen Şener, “2015 seçimlerinde Türkiye’nin yeniden inşasıyla ilgili eksik kalan ne varsa Yeni Anayasa dahil olmak üzere büyük bir gayretle çalışılacağının işaretlerini Sayın Davutoğlu verdi. 2015 seçimlerinin ardından bölgesinde güçlü, dostlarına güven veren, düşmanlarına da ürküten güçlü bir Türkiye’nin inşa edileceğinin kanaatindeyim.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>