15 GÜNE ALT YAPI BİTİYOR

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı’nın alt yapısının bitimine 15 gün kaldığını söyledi.

Balkanlıoğlu, “Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında atyapı ile ilgili çalışmalar bitme noktasına geldi. Altyapıda 10-15 günlük bir iş kaldığı bizlere iletildi. Ancak, idarece uygun görülmesi halinde konfor artsın, havalimanı çok daha mükemmel hale gelsin diye su ile dolu alan alanlar doldurulacak ve bu da 70 günde tamamlanacak”

“Üstyapı Tesisleri Her Türlü İhtiyaca Cevap Verecek Şekilde Yapılıyor”

Vali Balkanlıoğlu, “Üstyapı çalışmaları ile ilgili de bilgi aldık. Görevli arkadaşlar, teknik detayları bize anlattılar. Havaalanımızın bütün apron dahil, yolcu bekleme salonları, çağın en modern ve en güzel binası olarak yapılacak. Son derece lüks, konforlu, her yönüyle düşünülmüş, büyüklüğü de yeterli olan binalar. Terminal binası 20 bin metrekare üzerinde kapalı bir alan üzerinde yapılıyor. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek, uluslararası uçuşlarda, VIP ve içindeki Freeshoplar dahil ileri bir teknoloji ile yapılıyor” diyerek, Havalimanı inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.

“Her türlü oluşuma karşı anında teknoloji imkanları kullanılarak çözüm üreten çok deneyimli arkadaşlar burada. Onlar da küçük çaplı pürüzleri çözüyorlar. Yalnız süratli çalışmalarına rağmen hiçbir sıkıntı olmasa dahil buranın uçak inmesine ve binmesine mani bir durum yok ama tamamen bitmesi Mart ayını bulacak gibi gözüküyor“ diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Şu durumda uçakların inip kalkışına mani bir durum yok. 15-20 gün sonra bile uçak inebilir buraya. Ancak dört dörtlük kulesiyle, her şeyiyle tamamlanıp yolculara hizmet vermesi için Mart ayını beklemek gerekiyor. Yani, havaalanımızın bitmesinde ve hizmete açılmasında hiçbir sorun gözükmüyor” şeklinde konuştu.

“Ordu-Giresun Havaalanı, Türkiye’nin En Konforlu Havaalanlarından Birisi Olacak”

Ordu-Giresun Havalimanının Türkiye’de en konforlu havaalanlarından bir tanesi olacağına dikkat çeken Vali İrfan Balkanlıoğlu, ‘Stone mastic asfalt’ ile uçak pisti yapılan Ordu-Giresun Havalimanı’nın Türkiye’deki havalimanlarından çok farklı olacağını vurgulayarak, “Havalimanlarında uçakla seyahat edenler gayet iyi bilir, uçak tekerleri piste ilk değdiğinde bir sarsıntı hissedilir. Bazen insanlar bundan çok korkarlar. Bu sarsıntı hissedilmesin diye 3 kilometrelik pist boyunca ‘stone mastic’ denilen 5 santim kalınlığında döşenen bir materyal ile Ordu-Giresun Havalimanı uçakların en konforlu iniş yaptıkları havalimanı unvanını da kazanacak” diye konuştu.

“Ordu-Giresun Havaalanı, Türkiye’nin Medar-ı İftiharı Olacak”

“Ordu-Giresun Havalimanı tamamlandığında, Türkiye’nin medar-ı iftiharı, teknoloji harikası bir havaalanı ile karşı karşıya kalacağız. Çünkü, 365 gün 24 saat uçak iniş ve kalkışına müsaade edilecek. Teknolojik donanımın yanı sıra, denizin doldurulmasıyla yapılan Türkiye’deki ilk havaalanı olma özelliğini taşıyacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>