SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezbahane ve Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi”nde 8 kişilik bir ekip görev yapıyor. Sokak hayvanlarının her türlü tedavisi ve bakımının yapıldığı merkezden isteyen vatandaşlar hayvan sahiplenebiliyor.

100 HAYVANA EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK KAPASİTEDE

Büyükşehir Belediyesi, hayvanların sağlığına ve yaşam haklarına saygı göstererek sokak hayvanlarının ıslahı ve kent yaşayanlarının sokak hayvanlarına yönelik şikayetlerini çözmek amacı ile çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan rehabilitasyon merkezi 100 hayvana ev sahipliği yapabilecek kapasitede çalışıyor.

İHBAR HATTI KURULACAK

Barınakta bulunan ameliyathanede veterinerler gerekli durumlarda ameliyat yapıyor. Hayvanlar aşılanıyor ve kimliklendiriliyor. Hayvan sahibi olmak isteyen vatandaşlara da yardımcı olunuyor. Yetkililer daha sonraki aşamalarda vatandaşların daha kolay ulaşımı için bir ihbar hattı oluşturulacağını ifade etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>