ORDU VE İLÇE BELEDİYELERE PARALEL ÇETE HAKİM

A Haber’de Mehmet Ali Önel’n sunduğu programa konuşan Perşembe Eski Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Ordu ve Perşembe belediyesinde paralel yapının hüküm sürdüğünü iddia etti.

Başbakan Erdoğan’a yalan bilgilerin verildiğini söyleyen Çarkçı, Almanya’da yaşayan Ordulu İşadamı Rahmi Çağan’ın Perşembe’de Tünel üstünde yer alan bir binanın ardından başına gelenlerin paralel yapının gerçekleştirdiğini iddia etti.

Çarkçı programda şunları söyledi;

“Ben belediye başkanı iken Rahmi Çağan’ı hiç tanımıyorum. Geldi bize, perşembe tünelin üstünde satılık bir yer var. Burayı almayı düşünüyorum. Alıp tadilat yapabilirmiyim. İmar, Fen İşleri müdüürlerine talimat verdim akıbetini inceleyin diye. İncelendi tadilat yapılabileceği bilgisi verildi.

Burayı boşaltmak için çok sıknıtı çekti. Emniyet ve Jandarma’nın yardımları ile burayı boşalttı. Burayı işletenler çok direndi. Rahmi beyin arabasını yaktılar. O dönemde Kaymakamlık ve Savcı üzerimize geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına görüş sorduk, olumlu cevap geldi. Olumlu cevaptan sonra 2 ay sonra olumsuz cevap geldi.

Tadilata izin verdik, O dönemdeki Kaymakam ve Savcı arkadaşlarımız bizim üzerimize çıkarak burayı ele aldılar. Yetki bende olsaydı, plaket verirdim.

Paralel yapının yok olması mümkün değil. Ordu’da ortada, Perşembede ortada. Paralelle uğraşacağız, mücadele edeceğiz diyen Başbakanımızı yanlış yönlendiriyorlar. Ama hala Başbakanımızın gözüne baka baka paralelle uğraşacağız, bitireceğiz diyenler yalan söylüyor. Başbakanımız bir ekip göndersin Ordu’da paralel nedir, Perşembe’de paralel nedir hepsini araştırsın. Hepsi ortaya çıkacaktır.”

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>