BASKET TAKIMINA YÖNETİCİ BULUNAMADI

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, Basketbol şubesine yönetici bulamayınca, Medya ve İletişim Sorumlusu Alparslan Baki Ertekin’i görevlendirdi.

İstifa eden Basketbol Şubesi Başkanı Akın Çiçek ve 20 kişilik yönetimi yerine ise ancak 6 kişilik bir yönetim kurulabildi.

Çiçek döneminde alınan başarılarla Avrupa’da mücadeleyi hak eden Orduspor Kadın Basket Takımı’nı zor günler bekliyor. Fisktür belirlendi ancak transfer yasağı nedeniyle hiç bir oyuncu ile sözleşme imzalanamıyor.

1 Milyon 400 bin liralık borç nedeniyle Kadın Basket takımının durumunun ne olacağı merakla bekleniyor.

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen yaptığı açıklamada, “Orduspor Kadın Basketbol takımımızın, TKBL 2014-2015 sezonu ve Kadınlar Türkiye Kupası fikstürü bugün çekilen kuranın ardından belli olurken, kulübümüzün yeni sezon çalışmalarıda tüm hızıyla devam etmektedir. Daha önce kulübümüz tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği üzere, basketbol şubemizde yeni bir yapılanma içerisine girilmiş ve yeni bir yönetim kurulu oluşturulmuştur. Bu kapsamda, kulübümüzün Medya ve İletişimden Sorumlu Üyesi Alparslan Baki Ertekin, Orduspor Sportif Faaliyetler A.Ş. Basketbol Şube Sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. Basketbol Şube Sorumlusu Alparslan Baki Ertekin’in yanı sıra Yener Korkmaz, İlhan Şahin, Bünyamin Gürses, Ercan Yıldız, İsa Sönmez ve Emre Can Tüysüz, basketbol şubesi yönetim kurulu üyesi olarak yeni sezonda görev alacak diğer arkadaşlarımızdır.

Şehrimizi Euro Cup, TKBL ve Türkiye Kupasında temsil edecek olan Orduspor Kadın Basketbol takımımızın yeni sezona daha güçlü girebilmesi için oluşturulan yeni yönetim kurulumuzun yanı sıra, genel koordinatörümüz ve başantrenörümüz Alper Durur ile birlikte çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz. Geçen sezon takımımızda forma giyen oyuncularımız ile olumlu görüşmeler yaptık. Eski oyuncularımızın alacaklarına ilişkin ödemeleri yapılandırarak cuma günü transfer yasağını kaldırmayı planlıyoruz. Teknik ekibimiz transfer görüşmelerini büyük bir dikkatle sürdürüyor ve bir çok oyuncu ile şu an anlaşma sağlamış durumdayız. Sorunlarımızı çözdükten sonra en kısa zamanda transferi tamamlayıp yeni sezon hazırlıklarını yapmayı hedefliyoruz. Daha öncede belirttiğimiz üzere, amacımız 2014-2015 sezonunda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek ve Kadın Basketbol takımımızın elde ettiği geçmiş başarıları daha yukarılara taşımaktır.”

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>