VALİ İSTİYOR DİYEREK DOLANDIRDILAR

Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun isminin kullanılarak dolandırıcılık yapıldığı ifade edildi.

Vatandaşları uyaran açıklamada şunlar belirtildi: “Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre; bazı şahıslar işadamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun adını da kullanarak, “Sayın Valimizin himayelerinde engelli vatandaşlarımız için 100 adet tekerlekli sandalye alacağız. Bu kampanyaya sizler de katılır mısınız” diyerek, bağış talep ettikleri öğrenilmiştir.

Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin etmek için Sayın Valimizin himayelerinde Valiliğimizce açılmış herhangi bir yardım kampanyası bulunmamaktadır. Bu tür talepler, dolandırıcıların işadamlarımızı ve vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik girişim ve yöntemlerden birisidir.

Sayın Valimizin adını kullanmak ve engelli vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden bağış talebinde bulunulan işadamlarımızın veya vatandaşlarımızın durumu derhal emniyet birimlerine bildirmeleri, gerekirse Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit etmeleri önem arz etmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>