KİCK BOKS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Kick Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2014 faaliyet programı kapsamında, Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler ferdi kategorilerinde 81 ilden yaklaşık 2 bin sporcu katılıyor. Şampiyonanın ilk gününde büyükler kategorisinde maçlar yapıldı.

Şampiyonanın açılış seremonisinde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nın Ordu’da yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “3 bine yakın sporcu Ordu’ya gelerek Türkiye şampiyonası için yarışacak. Kick Boks dünyada gittikçe ilgi toplayan, hem sporcu sayısı bakımından, hem de izleyici kitlesi bakımından önem kazanmaya başlayan güzel bir spor dalı. Kick Boks kıyasıya kavga yapılıyor görüntüsü verse de spor, doğası gereği dostluk, kardeşlik ve barış mesajları içerir” dedi.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Ordu halkının Kick Boks’a yoğun ilgi gösterdiğini söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>