ODA’NIN ARACINI ÖZEL İŞİNDE KULLANIYOR

Ordu Ziraat Odasının yeni başkanı Uğur Cörüt, göreve geleli kısa süre olmasına rağmen Ziraat Odasına 52 FF 099 plakalı aracı özel işlerine kullanmaya başladı. Gülyalı’da ikamet eden Cörüt, Zİraat Odasındaki işinin bitmesi ile evine bu resmi plakalı araç ile gidiş-geliş yapıyor.

Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, eski başkan Necat Avcı ve ekibinin görevden alınmasının ardından Avcı’nın Ziraat Odasın ait 52 FF 099 plakalı resmi aracın aynı harf ve rakam gruplarını taşıyan özel plakayla özel işlerinde kullanıldığı gerekçesi ile eleştirmişti.

CÖRÜT NE DEMİŞTİ

Odaya ait 52 FF 099 plakalı resmi aracın aynı harf ve rakam gruplarını taşıyan özel plakayla Necat Avcı tarafından özel işlerinde kullanıldığını da iddia eden Cörüt, “Resmi olan makam aracının resmi plakası varken neden ayrıca sivil plaka çıkartılarak bu güne kadar kullanılmıştır. Sivil plaka kullanılmasına neden ihtiyaç duyuldu, resmi plaka takılmasında bir sakıncamı vardı. Sivil plakayı kullanmalarındaki amaç nedir. Bunu da Ordu halkının takdirlerine bırakıyorum” dedi.

 

Cörüt’ün konu ile ilgili açıklama yapması halinde yayınlayacağız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>