13 YILDA 1 ASIRLIK HİZMET YAPILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 13. kuruluş yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Milletimizin hayır duasıyla yola çıkıp, Yeni Türkiye’nin ilk adımını atan Milletin Partisi AK Parti’nin 13 yaşını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz” diyen Başkan Yılmaz, “Halkımızdan aldığımız vekaletle, Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Durmak yok, yola devam’ düsturuyla gece gündüz demeden ilimize, halkımıza daha fazla hizmet götürebilmenin arayışı içerisinde olduk” dedi.

İSTİKAMETİMİZİ HALK ÇİZDİ

AK Parti’nin istikametini her zaman halkın çizdiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “AK Parti olarak, siyaset yolculuğumuza başladığımız günden bu yana, milletimizin gösterdiği istikamette yolumuza devam ettik ve çıktığımız bu yolda attığımız tüm adımları halkımızın tercihlerine göre şekillendirdik. AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı ile başlayan Yeni Türkiye’yi inşa süreci, Cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle birlikte en parlak dönemine ulaşmıştır. AK Parti iktidarında Türkiye’de çok büyük yatırımlar yapılmıştır” diye konuştu.

12 YILDA 9 KATRİLYON YATIRIM

AK Parti iktidarında Ordu iline Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımının yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “12 yıllık AK Parti iktidarında Ordu’ya, tam 9 katrilyon yatırım yapıldı. Ulaştırma ve haberleşmede 2 katrilyon, tarım ve hayvancılıkta 2 katrilyon, eğitimde 615 trilyon, orman ve su işlerinde 632 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 585 trilyon, sağlıkta 243 trilyon yatırım yapıldı. Yine Ordu’ya 600 yataklı bir şehir hastanesi yapılıyor. Yapılacak hastane şu anda ihale sürecinde. Neticelenir neticelenmez yapımına başlanacak. Ayrıca 300’er yataklı Fatsa ve Ünye Devlet Hastaneleri’nin yapımı devam ediyor. Dünyada sadece üç tane olan denizin üstünde hava limanının dördüncüsü de inşallah AK Parti iktidarı tarafından Ordu-Giresun illerine yapılıyor. Ordu-Giresun Havaalanımızın yapımı da hızla devam ediyor. 3 milyon yolcu kapasiteli, havalimanının maliyeti, 290 trilyon lira. Karadeniz-Akdeniz Yolunun yapım çalışmaları sürüyor. Ordu’yu Sivas üzerinden Hatay ve İskenderun’a bağlıyor. Yani Karadeniz’le Akdeniz’i birbirine bağlıyoruz. Tam 144 yıl önce Sultan Abdülhamit Han’ın projelendirdiği Karadeniz-Akdeniz Yolunun toplam uzunluğu 600 kilometre. AK Parti iktidarından önce Ordu’da duble yol miktarı 50 kilometreydi. AK Parti olarak 12 yılda 74 kilometre duble yol yaptık. Böylece Ordu’nun toplam bölünmüş yol miktarı 124 kilometreye çıktı. Ordu-Giresun Yine havalimanına yakın bir bölgede toplam 61 dönüm alan üzerine bir çikolata park kuruyoruz. Kabadüz ilçesi sınırları içerisindeki Çambaşı Yaylası’nda yaptığımız Çambaşı Kayak Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. Yine Ordu’ya Karadeniz’de bir ilk olan, Botanik Bahçesi’ni kuruyoruz. Botanik bahçesinde 1650 değişik türde bitki olacak. Ayrıca AK Parti iktidarında ilçemize yapılan irili ufaklı bir çok proje vardır. Bizlerde bu yatırımlarla birlikte Hükümet-Belediye işbirliğini en üst seviyede tutarak Ordu’ya hizmet edeceğiz.

Bu kapsamda, AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımız olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, Partimizin 13. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum”

İL BAŞKANI AKYOL,13 YILDA 1 ASIRLIK HİZMETLER VERDİK

İl Başkanı Hüseyin AKYOL AK PARTİ’nin kuruluşun 13 yılı nedeniyle yaptığı açıklamada 14 Ağustos 2001 yılında Türkiye’nin üzerine bir güneş gibi doğan AK PARTİ’nin Kurucu Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’ın o gün tarihimize kayıt düşen konuşmasında “Artık Türkiye’de Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” diyerek geçen 13 yıla bakıldığında gerçekten Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmamış 13 yılda ,millete hizmet yolunda bir asırlık mesafe alınmıştır dedi.

13 YILDA 1 ASIRLIK HİZMET YAPARAK HEP MİLLETİN HAYIR DUASINI ALDIK

AKYOL, 2001 yılında milletin kurduğu parti, milleti ile bütünleşerek 13 yılda sessiz devrimler yapmış Türkiye’nin her yeri nakış nakış hizmet ağı ile donatılmış, ordu İlimizde bu hizmetten önemli ölçüde payını almıştır dedi, saymakla bitiremeyeceğimiz yatırım ve hizmetlerin rakamsal boyutu 19 Katrilyon ’dur , Ordu 13 yılda , Karadeniz Sahil Yolu tamamlanmış, iç bağlantı yolları çile olmaktan çıkmış, hastaneleri modernleşmiş, sağlık hizmetleri kalitesi Avrupa’nın üzerine çıkmış, Üniversitesine kavuşmuş, Barajı yapılmış, çevre yolu, kayak merkezi, botanik bahçesi, karadeniz-akdeniz yolu, havaalanı gibi devasa yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.En önemlisi Ordu Büyükşehir yapılarak, Bize hayal gibi gelen bu hizmetler gerçek olmuştur dedi.

BAŞBAKANIMIZ – CUMHURBAŞKANIMIZ HEP MAZLUMLARIN GÜR SESİ OLMUŞTUR

Tükiye’de ve dünya ‘da nerde bir masumun iniltisi duyulsa işte orada Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın gür sesi duyulmuş, Filistin’e, Myammar’a, Doğu Türkistan’a , Irak’a , Suriye’ye , hülasa dünyanın neresinde bir haksızlık varsa , dünya ve BM kulaklarını tıkarken o dünya ‘ya adeta ders vermiştir. O Sırtını”Hakka ve Halka” dayamış ; Milletinve Ümmetin Umudu olmuştur. Bundan sonra da aynı hassasiyeti gösterecektir.

AK PARTİ’DE ASLA BENLİK OLMAMIŞTIR

Hatırlayalım o günleri , Muhtar bile olmaz denilen AK PARTİ, Genel Başkanının Başkanlığında girdiği ilk seçimde milletimizin teveccühüne mazhar olmuş, AK PARTİ’yi kuran Genel Başkanı yasaklı olduğu için seçimi kazanmasına rağmen Başbakanlık verilmemiştir. Şimdiki Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL Başbakan olmuş Türkiye’nin geri kalmışlığına neşter o gün vurulmuş, akabinde yasal düzenleme İle Genel başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yasağı kaldırılarak Milletvekili seçilmiş , işte büyük bir vefa örneği ile Başbakan Abdullah GÜL bey istifa ederek yerini asıl sahibine bırakmış, daha sonra 2007 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Genel Başbakanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN bu hareketi beraber kurduğumuz Abdullah GÜL kardeşimi Cumhurbaşkanı adayı gösteriyoruz diyerek tarihi bir vefa örneği göstermiştir. AK PARTİ’de ben yoktur, biz vardır, kendi nefsini ön plana çıkararak benlik yapanlar zaman içerisinde AK PARTİ’de zaten yer bulamamışlardır. Şimdi AK PARTİ’de bölünme bekleyenler, AK PARTİ Recep Tayyip ERDOĞAN’dan sonra fazla kalmaz diyenler, AK PARTİ’ ye ömür biçenler , AK PARTİ dağılacak diyenler ne kadar yanıldıklarını bir kere daha görecektir dedi.

AK PARTİ DAHA NİCE YILLAR BU MİLLETE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEKTİR

Aziz milletimiz ,AK PARTİ Kuruluşunun 13. Yılında Kurucu Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’I Cumhurbaşkanı seçerek Çankaya Köşküne taşımıştır. Ordu’dan da % 68 gibi büyük destek vererek onu ne kadar sevdiğimizi ,hizmetlerini takdir ettiğimizi ,milletine hizmet yolunda kaldığı yerden devam etmesini temenni etmiştir. AK PARTİ çatısı altında daha nice yıllar bu necip millete ve Ordu’lu hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

AK PARTİ’nin 13. Yılının milletimize, Ülkemize ,Ordu’muza hayırlı olmasını temenni ediyor, Sırtını “Hakka ve Halka” dayayan; Milletin, Ümmetin Umudu, Millete Hizmet Yolunda Nice Yıllara diyorum dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>