SALKIM FINDIK !


Emekli öğretmen Bekir Şener´in fındık bahçesinde bir ağaç üzüm veya mısır görüntüsünde fındık verdi. 40 yıllık üretici hayatında ilk kez böyle birşeyle karşılaştığını söyledi.

30 Marta meydana gelen dondan dolayı bahçesinde fındıklar yanan Bekir Şener´in 4 ay sonra bir ağacında onlarca fındığın bir cotanakta açmasının doğa üstü bir olay olduğunu belirtti.

Bekir Şener, fındık araştırma enstitüsü ile görüştüğünü onlarında bu olayı açıklayamadığını ifade etti.

Şener, “Geçen seneki ışkın değil bu seneki ışkında fındık verdi. Bu geçen seneki ışkın, bu da bu seneki ışkın. Bu darbe yemiş buradan ışkın vermiş fındık vermiş. Ben çok ziraatçılarla oturup kalkyorum ama ben böyle birşey hiç görmedim. Doğdum, bittim uğraşıyorum. İlkbaşta bizim dedelerimiz getirmiş fındığı, eski kilisenin önünde biryere dikmişler. Doğdum bittim fındıkla uğraşıyorum ben böyle birşey görmedim. İlginç olduğu kadarda kendisi ilginç fakat insanlar ilginç olduğunu kabul edemiyor. Üzüm değilde, mısırı andırıyor. Farklı bir gübre kullanılmadı, gübreyi ben kullanıyorum farklı bir gübre kullanmadım. Amcam gösterdi bana 3 gün oldu.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>