BAŞBAKAN SEVGİSİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ordu’da oy patlaması yaşadı. 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Büyükşehir belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’a yüzde 54.5 oy oranı ile destek verilmişti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise AK Parti’ye Ordu’dan yüzde 66.98 oranında destek sağlandı.

Ordu’da da muhalefet bu birleşmeden umduğunu bulamadı. Yerel seçimlerde Ordu’da CHP’ye yüzde 34.2, MHP’ye yüzde 8.2 oranla destek verildi.

CHP’yi yerel seçimlerde Ordu’da 150 bin seçmen desteklemişti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise çatı aday Ekmelettin İhsanoğlu, bırakın 2 partinin seçmeninin oyunu almak bir yana, 116 bin 33 seçmen desteği ile bu rakamın çok altında kaldı. Seyit Torun’un tek başına aldığı destek çatı aday İhsanoğlu’nda 34 bin oy geri geldi.

Yerel seçimlerde yüzde 0.2 oy oranı ile HDP’yi destekleyen bin 73 seçmen ise cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 5 bin 186′ya yükselerek Selahattin Demirtaş dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>