5 YILLIK KALKINMA PLANI HAZIR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ne yaptığını bilen, birinci yıl, ikinci yıl ve beşinci yıla kadar tüm planlamasını yapan bir belediyeyiz. Tüm hizmetlerimiz bu planlar çerçevesinde devam edecek” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından İkizce ilçesinde iftar programı düzenlendi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda, İkizce ilçesi de tarihi bir gün yaşadı. İftar öncesi İkizce’ye giden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilçede incelemelerde bulundu. İlk olarak İkizce-Devecik arasında, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, daha sonra 600 yıllık tarihi olan Laleli Camii ve ilçede bazı yatırımları yerinde inceledi.

İKİZCE’YE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

İkizce Meydanı’nda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Yılmaz, iftar sonrası yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak her ilçede iftar programları düzenledik. Bu Ordu’da bir ilkti. İkizce’de bugün 3 bin kişinin iftarımıza katılmış olması bizleri mutlu etti. Allah niyetimizi kabul eylesin. İkizce Belediyesi AK Partili bir belediye oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi ise Türkiye’nin en küçük büyükşehiri. Bizler seçimlerde İkizce’nin özellikle yol sorununu çözeceğimizi söyledik. Şenbolluk ve Devecik’i İkizce’ye bağlayacağımızı söyledik. İftar programı öncesi İkizce’ye gelerek bazı incelemelerde bulundum. 17 kilometrelik yolun tamamını asfaltla kaplıyoruz. Kalan 8 kilometrelik kısmı ise sıcak asfalt yapacağız. İkizce’de yapacağımız asfalt çalışmaları ile ilçede grup yollarının tamamını asfalt yapacağız” diye konuştu.

ORDU’YU YAKINDAN TANIYORUZ

Beş yıllık stratejik planın hazır olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Su sorunu ile ilgili OSKİ burada eksik çalışan arıtma tesisiyle ilgili çalışma başlattı. Önümüzdeki hafta İkizce’nin su sorununu çöznek için ihaleye çıkıyoruz. Biz sizlerin içerisinden çıkmış bir kadroyuz. Ordu’yu yakından tanıyoruz. İnşallah bayram programında da birlikte olacağız. Ne yaptığını bilen, birinci yıl, ikinci yıl ve beşinci yıla kadar projeksiyonlarını ve projelerini yatırmış, her gün halkının içinde olan bir belediyeyiz” dedi. Başkan Yılmaz konuşmasının ardından çocuklara kitap hediye etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>