BÜYÜKŞEHİR’E İSRAİL MALI GİRMEYECEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gazze katliamından dolayı tesislerinde İsrail mallarını satmama kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada, İsrail ve arkasındaki küresel sermayeyi boykot etme kararı aldıklarını ve herkesi bu eyleme katılmalarını istedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, “İsrail dünyanın gözü önünde Gazze’ye saldırıyor ve çocukları, kadınları katlediyor. Plajda oynayan masum yavruları öldürüyor. Adeta gözleri dönmüş. Şu ana kadar aralarında çocukların da bulunduğu 400′ün üzerinde Filistinli kardeşimizi katlettiler. Bu zulme sessiz kalamayı z. Gerçekten bir insanlık trajedisi ile karşı karşıyayız. İsrail Gazze’ye ölüm yağdırıyor, bazı İsrailliler de seyir terasına çıkıyor, film izler gibi bombaları izleyip, alkış tutuyor. Bu vahşete tepkimizi koymalıyız diye düşündük. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Katil İsrail’i ve arkasındaki küresel sermayeyi boykot ediyor, ürünlerini kullanmıyor, herkesi boykota davet ediyoruz. Bizler bu zulme karşı, İsrail terörünü eleştirmeye, Filistin davasını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİRE BAĞLI HİÇBİR YERDE İSRAİL ÜRÜNÜ SATILMAYACAK

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Maalesef her Ramazanda olduğu gibi İsrail vahşeti, İsrail’in devlet terörü, Müslümanların, Müslüman çocukların, Müslüman kadınların üzerinde. Biz de buna sessiz kalamazdık. Büyükşehir belediyesi olarak İsrail’e ve İsrail’in yönettiği sermayenin ürünlerinin tamamına boykot kararı aldık. Bunu resmi olarak uygulamaya koyduk. Dün akşam itibarı ile gerekli tebliği ve kamuoyuyla paylaşımımızı yaptık. Bundan sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak İsrail patentli, İsrail’in ürettiği, İsrail bağlantısı olan, İsrail’in Türkiye’ye ve dolayısıyla ürün olarak verdiği ne kadar malzeme – ürün olursa büyükşehir belediyesi olarak sembolik anlamı olacak olan bu tavrı gösterme ihtiyacı hissettik. En şiddetli şekilde uygulayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim bu kararımızın sonrasında da Türkiye’de başta diğer büyükşehirlerimiz olmakla üzere il ve ilçe belediyelerinden aynı protesto eyleminin yapılmasını bekliyoruz. Zira biz tesislerimizin hiçbir yerinde bu aşamadan sonra, İsrail ve bağlantılarına ait hiçbir ürün, hiçbir araç gereç kullanmamaya gayret göstereceğiz. Sonuna kadar almış olduğumuz kararın uygulayıcısı olacağız. Buna yönelikte şehirde bir kampanya başlatacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>