BAKAN KIZINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, kızı Merve Eroğlu’nun hazırladığı Yağlı Boya Resim, Ebru ve el işi sergisinin açılışını yaptı.

Merve Eroğlu, sergiden elde edilecek olan gelirin ordu’nun Fatsa ilçesi İslamdağ beldesi Çatak kuran kursu inşaatına bağışlanacağını söyledi.

Sergi’den Bakan Eroğlu, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, AK Parti Milletvekili İhsan Şener, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz birer eser satın alarak bağış makbuzu karşılığı kuran kursu görevlilerine ödeme yaptı.

Serginin ardından Bakan Eroğlu, katılımcılara çam fidanı hediye etti.

Bakan Eroğlu, Daha önce kızımı ziyarete geldiğimde Kuran Kursu inşaatını görmüştüm diyerek kızı Merve Eroğlu’nun yaptığı bağışı taktir ettiğini söyleyerek, “Bir örnek olması amacıyla bu serginin açılışını gerçekleştirdim.Tabiki burada bir eğitim tesisinin tamamlanması maksadı ile küçük bir katkı olsun amacı ile hazırlandı. Hem oranın inşaatının tamamlanması hem cüzzi bir katkı buradan olsun diye böyle bir çalışma yaptı kızım.”dedi.

93 eserin satıldığını söyleyen Merve Eroğlu ise, “Geliri burada görevli Kuran kursu hocalarımıza makbuz karşılığı ürün satıldığı zaman taktim ediyoruz. Ben sadece bu ürünleri yaptım tüm geliri Kuran kursuna olacak. 7 aylık bir çalışmamın ürününü sergiliyorum.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>