KABADÜZ’ÜN SU SORUNU KALMAYACAK

AK Parti Kabadüz Belediye Başkan Adayı Yener Kaya, Kabadüz’ün su sorununu tamamen çözecek Çambaşı göletinin 100 kat büyüklüğünde bir baraj yapılacağını söyledi.

 

Kaya, Türkiyenin en temiz en tatlı doğal içme suyunun Çambaşında olduğunuda söyleyerek, “Şişeleme tesisi kurarak suyu pazarlayıp, ilçeye ekonomik girdi de sağlayacağız.”dedi.

 

63 proje ile Kabadüz’ü Ordu’nun en gelişmiş ilçesi haline getirmek için çalışacaklarını ifade eden Kaya, “İlçemizde su sorununun yaşanmaması için projemiz hazır. Turnalık iki dere mevkiine yapılacak olan baraj ile kabadüzde su sorunu yaşanmayacak. Bu baraj Çambaşı göletinin 100 kat büyüklüğünde olacak. Barajın kenarına ise dinlenme tesisleri ve oteller kurulmasını sağlayarak aynı zamanda turizmede hizmet verecek. Yıllardır akan suyu, ilçemiz insanının kullanımına sunacağız.”diye konuştu.

 

ÇAMBAŞI YAYLASININ SUYUNU PAZARLAYACAĞIZ

 

Çambaşı suyunun kurulacak tesis ile pazarlanacağını anlatan Kaya, “Dünya’da en önemli ihtiyaç herkesin bildiği gibi su. Türkiyenin en temiz en tatlı doğal içme suyu ise Çambaşında. Yapılan testlerde suyun kalitesinin tartışılmaz olduğunu gördük. Bu suyu kuracağımız tesis ile pazarlayacağız. Çambaşı suyunun eşi benzeri yok. Bu tesis ilçemizde istihdamda sağlayacak. Projelerimiz tamamı ilçemizin kalkınmasına yönelik.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>