BAŞBAKAN: 52 PROJEMİZ VAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yıllarca siyaset yaptığım, il başkanlığından milletvekilliğine kadar omuz omuza yürüdüğüm, Enver Yılmaz ile beraber istiyoruz ki Ordu’yu yönetelim. Ordu’nun plakası kaç? 52. Yılmaz’ın Ordu için 52 projesi var” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, 17 Aralık operasyonunun AK Parti’yi devirmek için yapıldığını, ancak başarılı olmadığını söyledi.

AK Parti’nin hizmete devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, “30 Mart Ahmet’in, Mehmet’in seçilmesi olayı değil. 30 Mart milli iradeye saygı, bunun neticesini almak. Çünkü bunlar milli irade hırsızı. Bu hırsızlara oy vermememiz lazım. Her türlü yolsuzluğu yapıyorlar. Bunlarda yalan var, takiye var, riyakarlık var, iftira var, fitne var, fesat var” diye konuştu.

Erdoğan, Ordu’ya 4 bin kişi kapasiteli bir yükseköğretim yurdu daha yapacaklarını belirterek, “Buralardan atılan kızlarımız var, çocuklarımız var, bunları süratle bu yurtlara alacağız. Geçiş döneminde sosyal tesislerde ağırlayabiliriz, evler tutmak suretiyle ağırlayabiliriz, o da yoksa valilikler otellerden kiralama yapmak suretiyle ağırlama yapabiliriz” dedi.

Ordu ve ilçelerini sağlık tesisleriyle donattıklarını, hastanelerin araç, gereç, tıbbi cihaz ve personel ihtiyacını giderdiklerini kaydeden Erdoğan, Ünye Devlet Hastanesi’nin yapımını devam ettiğini, Fatsa’daki hastaneyi büyüteceklerini söyledi.

TOKİ’nin Ordu’ya 4 bin 184 konut inşa ettiğini bildiren Erdoğan, kentteki 50 kilometrelik bölünmüş yola AK Parti iktidarının 12 yılda 74 kilometre eklediğini dile getirdi.

Ordu’nun büyükşehir olmasıyla köy ve beldelerin mahalleye dönüştüğünü anımsatan Erdoğan, “İlçe, büyükşehir oraya elini uzatacak, bütün ilçeler AK Parti ile bütünleştiği zaman artık mahallelerimizin hepsi a’dan z’ye pırıl pırıl olacak” diye konuştu.

54 yıl önce planlanan, sonra yılan hikayesine dönen sahil yolunu tamamlamanın kendilerine nasip olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, Ordu’nun 2040 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak yatırımı yaptıklarını belirtti.

Ordu’nun fındıktan gelir sağladığına dikkati çeken Erdoğan, “Yeni fındık stratejisiyle ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapanlara alan bazlı gelir desteğini başlattık. Ruhsatsız alanda üretim yapanlara ise alternatif ürün desteği veriyoruz. Ordu’da ruhsatlı alanlarda fındık üretenlere son 4 yılda 970 trilyon lira destek ödedik” dedi.

Erdoğan, Ordu’yu 2007′de doğalgaz ile tanıştırdıklarını, kültür ve turizmde yapılan yatırımların neticelerinin alındığını ifade etti.

Ordu’ya içinde 1600 değişik türde bitki bulunan Karadeniz’de ilk olan botanik bahçesi kurduklarını anlatan Başbakan Erdoğan, Eskipazar’da yapılan botanik bahçesinin, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olacağını söyledi.

Ordu’nun artık büyükşehir olduğunu yineleyen Erdoğan, “Kişi sevdikleriyle beraber haşrolunacaktır. Kılıçdaroğlu’nu sevenler onunla haşrolunacak, Bahçeli’yi sevenler onunla haşrolunacak, biz de bu meydanda olanlarla haşrolunacağız. Büyükşehir olan Ordu’nun vizyonlu ve dirayetli yönetime ihtiyacı var. Ordu’ya çalışma arkadaşım, yıllarca siyaset yaptığım, il başkanlığından milletvekilliğine kadar omuz omuza yürüdüğüm, Enver Yılmaz ile beraber istiyoruz ki Ordu’yu yönetelim. Ordu’nun plakası kaç? 52. Yılmaz’ın Ordu için 52 projesi var” diye konuştu.

Erdoğan, AK Parti’nin Türk Bayrağı’nın kullanıldığı reklamının yasaklanmasını da eleştirerek, “Nasıldı reklam? Biliyor musunuz bu paralel yargı onu da yasakladı. Ne olacak? Muhalefet de aynı reklamı yapsın. Bayrağımız bu bizim ya. O da onun reklamını yapsın. Dayanamadılar. Çünkü bunların aklı bunu basmaz. Yani CHP’nin aklı bunu basmıyorsa, MHP’nin aklı bunu basmıyorsa, BDP zaten semtinden geçmiyor, bize niye engel oluyorsun” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>