CHP’LİLER ESKİ BAKAN ŞAHİN’İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin onuruna bir yemek düzenlediler. Mecliste kurulan komisyonda kendisinin olduğunu sanıp eleştirenlere cevap veren Şahin, “İyi ki ağabeyim ismimin önüne Naim’i ilave etmiş. Yoksa bugün sorun olacaktı.” dedi.

İşadamı Fahri Ateş ve Ali Bayraktar tarafından İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin onuruna düzenlenen yemek Holdayy ın otelde gerçekleştirildi. Geceye çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Ünsiyad Başkanı Kemal Yankuncu yaptı. Daha sonra sırasıyla Ali Bayraktar, Fahri Ateş, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat selamlama konuşması yaptı. Gecede Hüseyin Keskin tarafından hazırlanan tanıtım filmi salondakilere duygu dolu anlar yaşattı. Tanıtım filmin duygularını paylaşanlar arasında, İdris Naim Şahin’in İstanbul’da 30 yılı aşkın birlikte faaliyet yaptığı, çalışmalar yürüttüğü Ayhan Doğan da vardı. İdris Naim Şahin’in en belirgin iki özelliği vardır diyen Doğan bunları şöyle sıraladı: “ Birincisi kararlı oluşudur. Bir işi yapmaya karar verdiği vakit. O işi mutlaka yapar. Diğeri ise minnetsiz oluşudur.” dedi. Tanıtım filminde Merhum Ömer Çam’ın oğlu Kamil Çam, İdris Naim Şahin, vefa insanıdır.” dedi.

Gecede selamlama konuşması yapan Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, bizler Sayın Bakanımızı sahib-i makam olduğu için değil, sahiden adam olduğu için sevdik dedi. Hamarat konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakanımızla beni tanıştıran Eskişehirli olan master hocam olmuştur. Hocam bakanımızı arayarak, büyükşehir belediyesindeyken, beni kendisine emanet etmiştir” dedi. Bizim milletvekili olmadan, bakan olmadan başlayan dostluk yürüyüşümüz bu gün de aynı duygularla devam ediyor diyen Hamarat şöyle devam etti: “ Fani dünyanın fani makamları bizim dostluk yürüyüşümüzü hiç etkilememiştir, etkilemeyecektir. Benim göz göze bakarak anlaştığım nadir insanlar vardır. Bu insanların başında Sayın Bakanımız gelir. Kısa tanıtım filminden de anlıyoruz ki benzer şartlarda yetiştik. Tahta evlerde kaldık, tahta okullarda okuduk ve bir gün bir tahtaya sarılıp bu alemden gideceğiz. O gün de böyle kalabalık bir dost grubu tarafından hayır dua ile uğurlanmak aslolandır. Bizim siyaset yolculuğumuz bakanımızın yanında çırak olarak başladı ve bugün çırak olarak devam etmektedir. Biz her zaman bakanımızın yanında olmaya devam edeceğiz. ” Dedi.

Gecenin son konuşmasını İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin yaptı. Bu gece ile ilgili ilk teklifin kendisine yapıldığında kabul etmekle, kabul etmemek arasında kaldığını fakat hayır dememek, hayır diyememek bir kırgınlık oluşturmamak adına kabul ettiğini söyleyen Şahin, “bizim vatan sevdamız kara toprakta bile devam edecek” dedi.

Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Gazetelerde mecliste kurulan araştırma komisyonu ile ilgili bir habere rastladım. Bizim Çankırı milletvekilimiz var İdris Şahin bu araştırma komisyonuna seçilmiş. Bu ismi duyan sözde bir siyasi parti yetkilileri soluğu bizim parti yetkililerinin yanında almışlar. ‘Bu süreçte ne yapıyorsunuz? Bu araştırma komisyonuna bu ismi niye seçtiniz?’ Diye sormuşlar. Arkadaşlarımız da bu İdris Şahin’in, İdris Naim Şahin olmadığını söylemişler. İyi ki ağabeyim ismimin önüne Naim’i ilave etmiş. Yoksa bugün sorun olacaktı. Ama şunu ifade edeyim ki; bizim vatan sevdamız, bu millete olan sevdamız kara toprakta bile devam edecek” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>