MAHMUT AMCA: AYAKLARIM YERDEN KESİLDİ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan, gözleri görmeyen 90 yaşındaki Mahmut Zeki Eraslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisini, bir sosyal paylaşım sitesine yüklenen görüntülerde anlattı.

Başbakan Erdoğan ise gece 12′de Mahmut Zeki Eraslanı ve eşi Hayriye Eraslanı arayarak Emine Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptı.

Ordu’da miting yapan Başbakan Erdoğan, Mahmut Zeki Eraslan’ı anlattı.

Başbakan’ın miting’de “Bana dua eden Mahmut Amca’yı aradım, görüştüm’ sözleri üzerine vatandaşlar Mahmut Zeki Eraslan’ın evine akın etti.

Başbakan Erdoğan Ordu mitinginde, “İnternette yaşlı bir amcanın videosunu izlettirdiler. Çok güzel dualar ediyor. Gözleri görmüyor, Allah ondan razı olsun. Kızlarım dedi ki ‘Baba böyle bir şey var.’ 00.20 geçe aradım. Her şeyi görmüş 90 yaşında. Gönülden görmüş. Ordulu Fatsa, Kabakdağı Köyü’nden Mahmut Erarslan amca, aradım, hal hatırını sordum. Tabi bana hayır dualarını yaptı. Rabbim kendilerinden razı olsun. Şifalarını versin inşallah. Uzun ömürler nasip etsin.” dedi.

BAŞBAKAN GECE 12:20’DE ARADI

Mahmut Zeki Eraslan konuşmayı şöyle anlattı; “Gece Başbakanımız aradı, Selamun Aleyküm dedi, Aleykümselam Başbakanım dedim. Türkiye’nin büyük lideri, Büyük kumandanı, Büyük Başbakanı,Dünya liderim dedim. Seni Allaha emanet ediyorum dedim. Seni Allaha havale ediyorum dedim.”

AYAKLARIM YERDEN KESİLDİ

O an ki duygularını ise Eraslan şöyle anlattı, “Ya ayaklarım yerden kesildi. Ne demek ya bir Başbakan ile benim gibi Allahın aciz bir kulu onunla karşı karşıya gelmek yani beni çok duygulandırdı. Beni çok heyecanlandırdı. O an bana bir zor geldi, bir başbakan ile konuşmak beni biraz sıktı. Belki daha iyi birşey konuşabilirdik ama heyecandan beklenmedik bir telefon gelmesinden duygulandım tutuldum.”

BAŞBAKANIMIZA DİYEMEDİM ÇOCUKLARI SAĞÇI-SOLCULUK YÜZÜNDEN OKUTAMADIM DİYE

Mahmut Zeki Eraslan’ın eşi Hayriye Eraslan ise şunları söyledi; “Gece telefon çaldı. Kalktım baktım. Bir bayan sesi. Kim olduğunu anlamadım. Karşıdaki ses ben Emine Erdoğan’ım deyince çok heyecanlandım. Onunla biraz sohbet ettikten sonra Başbakanımız telefon aldı. Çocukların dedi, 5 tane çocuğum var dedim. Dediki haliniz vaktiniz nasıl dedi. Elhamdulillah biz yeterliyiz dedim. Allah sana zeval vermesin oğlum dedim. konuştu işte bunları konuştu. Tabi insan heyecanlanıyor hali ile heyecanlanıyor tabi. Benimle şimdi konuşsa daha güzel konuşurum. O zaman işte hemde uyku hali ile kalktım. Kusura bakmadı inşaallah. çok memnun oldu memnun ettiğimi biliyorum yani. Kendisi çok memnun oldu. Çocuklarını hep okuttun mu dedi. Yok dedim o zaman halim vaktim yerinde değildi okutamadım dedim. Diyemedim ki oğlum şeyin penceresinden atladı kaçtı okuldan. Sağçılardan, solculardan diye, diyemedim işte. Sağçı-solcu olaylardan dolayı çocukları okutamadığımı anlatamadım. “

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>