AKKUŞLULAR BAŞKAN TORUN DEDİ

Başkan Seyit Torun Akkuş’ta düzenlenen mitingte konuştu: “ Arazi şartlarımız çok zor. Kış mevsimi çok zor geçiyor. Hasta ve yaşlılarımız var. Onların şehre nakli için Helitaksi hizmeti vereceğiz. Akkuş’a çok acil sanayi sitesi kuracağız. Fasulyemizi markalaştıracağız. Akkuş’un hakkı yenilmiş. Sadece denizden bakılmış, buraya hak ettiği değeri biz vereceğiz” 

 

Akkuşluların yıllardır yaşadığı dertlerine Başkan Torun derman olacak. Zorlu arazi şartlarına rağmen hizmet alanlarında unutulan Akkuş ‘Başkan Torun’ dedi. Partisi tarafından düzenlenen mitingde binlerce Akkuşluya seslenen Başkan Torun, yöre halkına ‘Helitaksi’ sözü vererek adeta yaşlı ve sağlık sorunu yaşayanların umudu oldu. Zorlu arazi şartlarında sağlık sorunları yaşayanların şehre nakillerinde ciddi sorunlar yaşandığını belirten Başkan Torun; “ Özellikle kış ayında hastalarımızın şehre nakli çok zor oluyor. Onların sağlık sorunları bizim de sağlık sorunumuz. Bu sorunu Helitaksiyle ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

 

“Akkuş’a denizden bakılmış”

Akkuş’a gerekli değerin verilmeyerek temel ihtiyaçlar konusunda çözüm üretilmediğini vurgulayan Başkan Torun, Akkuş’a denizden bakılarak Akkuş halkının hakkının yenildiğini öne sürdü. Başkan Torun,  “Akkuş’a Ordu’dan sadece deniz kenarından bakılmış. Akkuşun hakkı yenilmiş. Verilmesi gereken hizmetler verilmemiş. Bir insanın hayatının devamı için 3 hizmet çok önemlidir. Birincisi su, ikincisi yol ve üçüncüsü kanalizasyon alt yapısıdır. Su hayattır. Bu gün dünya su günü kutluyoruz ama bu çağda bir çok beldemiz ve köyümüz susuz.

Mahallerimizde su yok. Çeşmeden su aymıyorsa, gidilecek bir yol yoksa kanalizasyon komşunun bağına bahçesine gidiyorsa biz hala nelerden bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Torun, “Artık karar vermenize bir hafta kaldı. 30 Mart’ta sandığa gidecek ve o gün vicdanınızla, aklınızla baş başa kalacaksınız. Bu güne kadar yapılanları ve bundan sonraki yapılacakları gözden geçirip CHP’nin altı okunun altına mührü basacak ve Bizleri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve getirirseniz sizlere en iyi hizmeti biz vereceğiz” diyerek Akkuşlulardan partisinin Belediye Başkan Adayı Fikri Çamoğlu’na ve kendi adına destek istedi.

 

Sanayi sitesi, otogar ve konuk evi yapılacak

Konuşmasına Akkuş’a ivedilikle bir sanayi sitesi kuracaklarını belirten Başkan Torun, bir başka müjdeyi de işsizliği ortadan kaldıracak yeni yatırımların olacağını belirterek duyurdu. Başkan Torun sözlerini şöyle sürdürdü: “ Mutlaka gençlerimize istihdam alanları sağlamak istiyoruz. Biz verdiğimiz sözü tutan insanlarız. Karadeniz’de ilk defa canlı hayvan borsası ve pazarı oluşturacağız. Tarımı desteleyip yeni iş sahası yatırımları getireceğiz. Kadınlarımıza kurslar açacağız, onlarında ev ekonomisine katkıda bulunmasını sağlayacağız. Buraya acil sanayi sitesi de kuracağız. Araçlarınızda arıza olduğu zaman Ünye’ye gitmekten kurtulacaksınız. Biz sizlerin hizmetine talibiz. Sizler gibi yaşayan insanlarız. Vatandaşlarımın sorunları için yaşıyorum. Fikri başkanla birlikte tecrübelerimizi birleştirerek sorunlarınızı çözmeye talibiz. Buraya bir otobüs terminali de yapacağız. Köylerden kış şartlarda gelen hemşerilerimizin acil durumlarda burada kalacakları konaklama tesisi projesini de hayata geçireceğiz.”

 

“Akkuş fasulyesi marka olacak”

Akkuş’un tarımda çeşitlilik alanlarında da yeni atılımlar yapacağını belirten Başkan Torun burada yetişen fasulyenin markalaşacağını söyledi. Yöreden elde edilen Fasulye ve patatesin desteklenerek üretim tesisleri kurulacağını dile getirdi. Başkan Torun; “Akkuş’un fasulyesi çok meşhur. Fasulyemizi marka yapmak zorundayız. Nasıl Trabzon’un köftesi varsa buranın da fasulye ve patatesi var, gereken değeri vereceğiz. Ürünlerimizin marka olması için burada tesisler kuracağız” diye konuştu.

 

Başkan Torun’a Akkuş mitinginde CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Akkuş Belediye Başkan Adayı Fikri Çamoğlu, meclis üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>