ALTINORDU’YA YENİ SANAYİ SİTESİ

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk projeleri içerisinde yer alan 4. Sanayi Sitesi ve Rus Pazarı projelerini anlattı.

Marka şehir olmak için Ordu’nun kendi yerel değerlerinin ön plana çıkması gerektiğinin altını çizen Öztürk, esnafımıza sahip çıkarak ekonomik döngüyü arttıracaklarını kaydetti.

Altınordu artık kabına sığmamaktadır diyen CHP’li Öztürk; “Uygulayacağız birçok proje ile kentimizin ekonomisi büyüyecek. Bu büyüme doğal olarak küçük sanayi esnafımızın işlerini artıracak. Mevcut olan Eski Sanayi Sitesi, 2. Sanayi sitesi ve Ata Sanayi ihtiyaca cevap veremez hale gelecek. Bu ihtiyacı gidermek için 4. Sanayi Sitesinin kurulması gerekmektedir” dedi.

Altınordu 4. Sanayi Sitesi için çalışmaların başladığını dile getiren Şenel Öztürk; “bu sanayi sitesi modern bir yapıda olacak. Sadece işyerlerinin bulunduğu bir alan olarak değerlendirilmeyecek. İçinde sosyal donatı alanlarının, çocuk parkının olduğu, yeşil dokunun hakim olduğu bir sanayi sitesi olacak. Sıfır kaldırım uygulaması ile sanayi sitemizde vatandaşlarımız hiç bir engelle karşılaşmadan rahatça işlerini görebilecekler” ifadelerini kullandı.

Rus Pazarı Projesi

Kent sakinlerinin Rus Pazarının mevcut haliyle işlevini kaybettiğini dile getirdiğini söyleyen CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk Rus Pazarı Modern bir görünüme kavuşacak ve cazibe merkezi olacak dedi.

Şenel Öztürk Rus Pazarı Projesi ile ilgili de şu açıklamayı yaptı: “Rus Pazarı yeni açıldığı dönemlerde kent sakinleri aileleri ve çocukları ile hafta sonunun bir bölümünü burada geçirirlerdi. Burada hem keyifli alışverişler yapılır hem de vakit geçirilirdi. Ancak bu gün Rus pazarı bu işlevini kaybetmiş durumda. Rus pazarını yeni bir projeyle modern bir çarşı haline dönüştüreceğiz. Esnafımızı ve mülk sahiplerini mağdur etmeden yeni bir dönüşüm sağlamayı hedefliyoruz. Rus Pazarının hem iç hem de dış mekan düzenlenmesi yapılacak. Modern hale getirilecek olan Rus Pazarı, kentimiz için bir çekim merkezi haline dönüşecek. Yeni düzenlemeyle birlikte Rus Pazarı ve çevresinde alış veriş daha rahat ve daha yoğun olacağından esnafımız kazançlı çıkacak, halkımız memnun kalacak. Ayrıca tur otobüslerinin rahat bir şekilde alışveriş molası verebileceği Rus Pazarı ve civarı, düzenli bir alışveriş merkezi konumuna gelecek. İlimize gelen ve ya geçerken uğrayacak olan misafirlerimiz için bir cazibe merkezi olacaktır. Pazar alanının bodrum katını belki otopark yapabiliriz ama buna buradaki esnaf arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Bu projemiz de yine işsizliğin azaltılmasına katkı sağlayacaktır.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>