KAYA: İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİZ


AK Parti Kabadüz Belediye Başkan Adayı Yener Kaya, Kabadüz’de yapılacak projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Kaya, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Köyleri ve mahalleleri ziyaretinin yanında ev toplantılarıda düzenleyen Kaya, projeleri hakkında bilgi veriyor.

Kaya, yeni dönemde Kabadüz’ün istihdamını arttıracak projelere yer verileceğini söyleyerek yaptığı açıklamada, “İlçemizde en önemli sorunu işsizlik. Özellikle gençlerimiz işsizlik nedeni ile ilçeden ayrılmak zorunda kalıyor. İstihdamı arttırmak için projelerimiz bulunuyor. Tekstil atölyesi ve orman ürünleri işleme tesisi istihdam konuusnda ilçemize önemli katkısı olacaktır. Yatırımcılara ilçemizde gerekli yatırım imkanlarını sunacağız.”dedi.

Çambaşı yaylasında kurulumu tamamlanmak üzere olan Kayak tesisinin ekonomiye katkısının çok büyük olacağını hatırlatan Kaya, “Turizm her zaman ifade ettiğimiz gibi bacasız sanayi. Çambaşı kayak tesisinin açılması ile 12 ay hizmet verecek bir yaylaya sahip olacağız. Bölgemizde üretilen ürünler böylece pazarlanarak önenmli bir geçim kapısıda açılmış olacak.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>