KAYABAŞINDA GÖVDE GÖSTERİSİ

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Biz yaptığımız hizmetleri ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Biz yeni bir Ordu inşa ederken aynı zamanda gönüllerde inşa edeceğiz” dedi. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Kayabaşı Köyü’nde adeta gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişinin katıldığı mitingde vatandaşlara seslenen Yılmaz, her geçen gün çığ gibi büyüdüklerini söyledi. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, merkeze bağlı, Kısacık, Günören, Yağızlı ve Kayabaşı köylerini ziyaret etti. Gittiği her köyde miting yapan ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Yılmaz, köylerin yol ve su sorununu iki yıl içerisinde çözeceklerini söyledi.

KAYABAŞI’NDA İZDİHAM YAŞANDI

Akşam saatlerinde Kayabaşı Köyü’ne giden Yılmaz’ı burada yüzlerce kişi, “Enver Yılmaz, Ordu Sensiz Olmaz” sloganlarıyla karşıladı. Beraberinde AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol ve Altınordu Belediye Başkan Adayı Engin Tekintaş ile birlikte miting alanına yaşanan izdiham nedeniyle güçlükle giriş yapan Yılmaz, şahsına ve partisine gösterilen ilgi nedeniyle tüm Kayabaşı halkına teşekkürlerini sundu.

KAYABAŞI’NIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Kayabaşı Köyü’nün tüm sorunlarını iki yıl içerisinde çözeceklerini dile getiren Yılmaz, “Burası Ordu’nun en güzel yeri olması gerekirken, kanalizasyonun, suyunun, yolunun olmadığı bir yer haline gelmiş. İnşallah 30 Mart’tan sonra. bu sorunlarının hepsinin çözümünü sağlayacağız. Kayabaşı’ndan başlamak üzere, Gökömer, Gerce, Pelitli ve Çambaşı’na kadar olan grup yolunun tamamını iki yıl içerisinde sıcak asfaltla kaplanacağının sözünü veriyorum. Ordu Büyükşehir olarak, yol, su ve kanalizasyon sorununu iki yıl içerisinde çözdükten sonra hemşehrilerimiz artık köylerinde kalacak” diye konuştu.

BİZ SİZLERİN HİZMETKARIYIZ

AK Parti’nin vatandaşa hizmet partisi olduğunu belirten Yılmaz, “Biz sizlere hizmet için bu göreve talip olduk. Artık Ordu’nun köy ve mahallelerine daha fazla yatırım gidecek. Büyükşehirle birlikte topyekün bir kalkınma modelini benimseyeceğiz. İlimizin en ücra köşesine şehir merkeziyle aynı hizmetler gidecek.

ORDU’YU BÜYÜKŞEHİR YAPMAMIZIN NEDENİ…

Ordu’nun neden büyükşehir olduğuna değinen Yılmaz, “Biz AK Parti olarak demokrasinin yerelde başladığına inanıyoruz. Yerel dediğimizde en`küçük yerleşim birimi olan köy ve mezralarımız da buna dahildir. Şehirlerin, halkın oylarıyla seçilen ve halkın her zaman kendilerinden hesap sorabildiği yöneticiler tarafından yönetilmesi, köy ve mezraların ise atanmışların merhametine terkedilmesi kabul edilemezdi. Artık köylümüz, eskiden neredeyse dört kalemle sınırlı olan; yol, su, elektrik ve okuldan ibaret ihtiyaçlarla yetinmeyecek, şehirde bulunan ve köy ölçeğinde ihtiyaç olan hizmetleri rahatlıkla talep edebilecekler. Eskiden kaymakamdan, validen talep edilen hizmetler, artık seçilmişlerden demokratik bir hak olarak istenebilecek ve eksikliği durumunda ise vatandaş oyları ile bunun hesabını soracaktır” şeklinde konuştu.

KIRSALDAKİ HALKIMIZ HİZMETE BOĞULACAK

Büyükşehirin muhalefete rağmen olduğunu belirten Yılmaz, “Bu büyük demokrasi hamlesi, tüm muhalefete rağmen gerçekleştirilmiştir. Kırsaldaki halkımızı hizmete boğacak ve onları tüm sürece dahil edecek bu büyük devrimi, CHP Anayasa Mahkemesi’ne götürdü. Anayasa Mahkemesi ise CHP’nin talebini reddetti.Artık köylerimizin meydanları, parkları, sosyal tesisleri, sporalanları, kanalizasyon şebekesi ve arıtmatesisleri ve diğer medeni imkânlarının olması çok daha kolay hale geldi” dedi.

TURNASUYU YILMAZ’A GÜVENİYOR

Kayabaşı Köyü’nde coşkulu kalabalığa seslendikten sonra Turnasuyu Doğa Koleji Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan Yılmaz, burada da yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. Yılmaz, Turnasuyu’nun tüm sorunlarını bildiklerini ve 30 Mart sonrası çözüm için çalışma başlatacaklarını dile getirdi. Yılmaz, “Ordu’nun en güzel yerleşim yerlerinden birinde hala altyapı sorunlarının olması bizleri üzüyor. Buranın altyapı problemini çözeceğiz. Ayrıca buraya semt sahaları kuracağız. Biz Ordu’ya ne söz verdiysek yerine getirdik. Bundan sonrada sizlere verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>