ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Yeni Çarşı esnafını ziyaret etti. Esnafların “Sahipsiziz” demesi üzerine söz alan Yılmaz, “Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden, sizinle birlikte karar vereceğiz. Biz halka rağmen hiçbir karar almayacağız” dedi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Yeni Çarşı esnafını ziyaret eden Yılmaz, burada esnafların sevgi gösterileri ile karşılandı. Fiziki şartlarından şikayet eden yeni çarşı esnafının mağduriyetlerinin giderileceğini belirten Yılmaz, “30 Mart’tan sonra bir esnafımızı dahi mağdur etmeden sorunu çözeceğiz” dedi.

YENİ ÇARŞI KADERİNE TERK EDİLMİŞ

Yeni Çarşı’nın yerel yönetim tarafından kaderine terk edildiğini belirten Yılmaz, “Altınordu şehir merkezimizde Düzmahalle, Postane etrafı ve Yeni Çarşı esnafımızı ziyaret ediyoruz. Bizim esnafımızın buraya taşınma sürecinde hem il başkanı hem de avukat olarak yardımlarımız olmuştu ama görüyoruz ki kapalı çarşı geçen bunca seneden beri yerel yönetimlerden hak ettiği değeri alamamış. Tam bir sahipsizlik, kar yağışının ardından yaşanan olumsuzluklarla birlikte de çağın gerisinde kalan bir görüntüye sahip. 112 işyerimizin olduğu bu alanda bazı esnaflarımızın bu kötü durumdan dolayı mekanlarını terk ettiğini gördük” şeklinde konuştu.

ORTAK BİR KARAR VERECEĞİZ

Kapalı çarşıya yönelik verecekleri kararı esnaflarla ortak alacaklarını dile getiren Yılmaz, “Kapalı çarşıya yönelik, inşallah seçimlerden sonra büyükşehir ve Altınordu belediyeleri ile birlikte bir çalışma yapacağız. Ben şunu söylüyorum. Hiçbir esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Esnaflarımızın yeni yapılanma süreçlerine ilişkin görüşlerini almak suretiyle gerek bu mekan, gerekse başka bir yerle ilgili oturup konuşacağız. Biz bu yerle ilgili süreci esnaflarımızla birlikte götüreceğiz. Yerel yönetimin şimdiye kadar oluşturduğu bu olumsuzluğu gidermek için fikir alışverişinde bulunduk. Bir esnafımızı dahi mağdur etmeden, Ordu’muzun kalbi Yeni Çarşı esnafımızın sorunlarını çözeceğiz. Ben tüm esnaf ve yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye sözlerini tamamladı. Yılmaz daha sonra esnaf ziyaretlerini sürdürdü

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>