ALANKENTİ HANİ İLÇE YAPACAKTINIZ

Ordu Belediye Başkanı ve CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ordu’nun Kabataş ilçesi Alankent Beldesinde düzenlenen mitingde yöre halkıyla kucaklaştı. Sabah saatlerinde belde meydanına toplanan Alankentliler Başkan Torun’la bir araya gelerek adeta hasret giderdi. Gittiği her ilçe, belde, köy ve mahallelerde vatandaşlarla sevgi bağı kurmayı başaran Başkan Torun, Ordu’nun Kabataş İlçesine bağlı 13 bin nüfuslu Alankent beldesini ziyaret etti. Alankent belde sakinleri tarafından ‘Seyit Başkan’ sloganlarıyla karşılanan Başkan Torun, belde meydanında toplanan kalabalığa seslendi.

 

“Alnımız ak, başımız dik. Allah’a bir can borcumuz var”

Büyükşehir yasasıyla birlikte kapatılan Alankent beldesini daha önce sık sık ziyaret ettiğini ve halkla bütünleştiğini anımsatan Başkan Torun, daha önce beldeye ilçe sözü verildiğini ve bu sözün unutulduğunu hatırlattı. Başkan Torun, kapatılan beldeye en iyi hizmeti kendilerinin vereceklerini belirterek, partisinin Kabataş Belediye Başkan Adayı Osman Zeki Özyurt için de destek istedi. Başkan Torun, “Beldemizin kapatılmasından sonra bu meydanda sizlerle dertleşmiştik. Büyükşehrin neler getirip neler götürdüğünü sizlerle paylaşmıştık. Daha önce Alankent’e ilçe yapılma sözü verilmişti. Sözlerini unuttular, beldemiz elimizden alındı, mahalle olduk. Ama biliyorum ki sizler kendi iradelerinizle kurduğunuz ve yıllarca büyüttüğünüz bu yapıyı terk etmeyeceksiniz. Bizler sizler için bu görevlere talip olduk. Yirmi yıldır da görev yapıyoruz. Alnımız ak, başımız dik. Allah’a bir can borcumuz var” diye konuştu.

 

“Ordu kalkınmada 60. sırada, kırsalımız ihmal edilmiş”

Konuşmasında Ordu’nun Türkiye sıralamasında 60. sırada olduğunu belirten Başkan Torun, kırsal kesime gerekli desteğin verilmediğini belirtti. Başkan Torun şöyle konuştu: “Ordu gelişmişlik ve kalkınmışlık, eğitimde kaçıncı sırada baksınlar. Bizim geliştiğimizi ve büyüdüğümüzü ve memlekete hizmet verdiğini söyleyenler bize 60. sırayı mı reva görüyorlar? Ordu merkez olarak ilk 20’lerdeyiz. Kırsalımız ihmal edilmiş. Köy hizmetlerinin yol yapmadığı birçok yer var. Bu beldenin ilçe sözü verilirken mahalle yapılmasının hesabını sormayacak mıyız? O sandığa gideceğiz ve hakkımızı alacağız.”

 

“Belediyecilikte iddialıyım”

Yirmi yıllık siyasi ve on beş yıllık Belediye Başkanlığı süresince toplumun her kemsini kucaklayarak hizmet götürdüklerini belirten Başkan Torun, Alankent-Kabataş ulaşımın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde sorun olmaktan çıkacağı sözünü verdi. Başkan Torun, “Benim yüreğim insan sevgisiyle, hizmet etme aşkıyla dolu. İnsanı sevmeyen Allah’ını da sevmez. Çünkü insan Allah’ın yarattığı en güzel varlık. Biz Ordu’da sevgi kazanacak dedik, bizi alaya alanlar şimdi onun peşine takıldı. Yaptığınız işi sevmezseniz yapabilir misiniz? Biz bu işin içine sevgi kattık ve onun için yirmi yıldır hizmet veriyoruz. Alankentimiz Kabataş’a gidebilmek için 20 km dolaşmak zorunda kalıyor. İnşallah Osman başkanımla birlikte hizmet vereceğiz ara bağlantı yollarını açacağız. Yıllardır iddiada

bulunanlar kendi eserini ortaya koysun. Onlarla konuşsun. 20 yıldır belediyeciyim. Bu konuda iddialıyım. Bu iddiamı Ordu’dan Türkiye’ye ilan ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Alankent mitingine CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Kabataş Belediye Başkan Adayı Osman Zeki Özyurt, CHP Aybastı Belediye Başkan Adayı Fehmi Küpçük, CHP Ordu İl Başkanı Osman Güngör ve Ses sanatçısı Temel Reis’de katıldı. Başkan Torun vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde beldeden ayıldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>