ÇAMAŞ-ÇATALPINAR BAĞLANDI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ”Mesele yolsuzluk meselesi değil. Mesele, bugüne kadar halkın cebinden borçlanma adı altında, faiz adı altında milletin parasını birtakım güç odaklarına aktarma mekanizması. O hortumları Tayyip Erdoğan kestiği için Tayyip Erdoğan‘ı başbakanlıktan uzaklaştırma operasyonu” dedi.

Bakan Işık, Çatalpınar ilçesi Elmaköy mevkisinde düzenlenen Çatalpınar ile Çamaşbağlantı köprüsü açılış törenine katıldı.  AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Mustafa Hamarat, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz Bakan Işık’a eşlik etti, birlikte kurdela kesti.

“Hedeflerimiz var bizim” ifadesini kullanarak buradaki konuşmasına başlayan Işık, şöyle devam etti:

“Biz diyoruz ki cumhuriyetimizin kuruluşunun 100′üncü yılında, yani 2023′te bu ülke dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olsun. Bize, bu millete dünya süper liginde oynamak yakışır. Biz istiyoruz ki bu ülkedeki her insanımız akşam evine ekmek götürsün, işi olsun, aşı olsun. Hele de hayırlı bir eşi olursa ve üç de çocuk olursa hedefimiz, arzumuz bu. Bizim işimiz laf üretmek değil, biz icraat yapıyoruz.”

Yolsuzluk tartışmalarına değinen Bakan Işık, şöyle konuştu:

“Efendim, Türkiye‘de büyük yolsuzluk varmış. Ben bir konuşmamda, ‘yolsuzluk kanser gibi’ demiştim. Sayın Devlet Bahçeli, ‘yolsuzluk kanserden de beter’ demiş. Doğru, ona da katılıyorum. Şimdi değerli hemşehrilerim, Allah için bir düşünelim. Eğer bu ülkede yolsuzluk olsaydı ya son üç ayda mı ortaya çıkardı. Bir iktidar son üç ayda yolsuzluk yapar mı? Peki eğer yolsuzluk vardı da bugüne kadar nerdeydiniz? Bir başka soruyu soruyorum, eğer bu ülkede yolsuzluk yapılsaydı, Ordu-Giresun havaalanı yapılabilir miydi? Yolsuzluğun olduğu yerde ülke zayıflar, doğru mu? Bünyenin zayıflaması gibi ülke zayıflar günden güne kesilir, güç kaybeder ve bir gün yatağa düşer. Peki 11 yıldır Türkiye‘de yolsuzluk var iseTürkiye 11 yıldır nasıl güçleniyor?”

“SİYASETE VE DEMOKRASİYE OPERASYON”

Bakan Işık, 17 Aralık operasyonunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ı görevinden uzaklaştırma adına yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Şimdi operasyon yaptıkları Halk Bankası var ya, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, üç tane bankanın toplam bir yıldaki karı 7,5 katrilyona geldi. Eğer yolsuzluk yapacaksa siyasetçi, kamu bankasında yapar. Kamu bankası verdiği kredinin tamamını geriye alıyorsa bunun yolsuzluk neresinde, soruyorum size? Mesele yolsuzluk meselesi değil. Mesele, bugüne kadar halkın cebinden borçlanma adı altında, faiz adı altında milletin parasını birtakım güç odaklarına aktarma mekanizması. O hortumları Tayyip Erdoğan kestiği için Tayyip Erdoğan‘ı başbakanlıktan uzaklaştırma operasyonu. Bunun adı yolsuzluk falan değil. Bunun adı tamamen siyasete ve demokrasiye operasyon.” -

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>