TORUN: TÜRKİYE’YE KADIN ELİ DEĞECEK

Ordu’nun Perşembe ilçesinde düzenlenen ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlenen kutlama etkinliğe katılan Başkan Torun, buradaki kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı ve onları Allah’ın yarattığı nadide varlıklar olarak nitelendirdi.

 

Ordu Belediye Başkanı ve CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyit Torun, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama programına Sırrıpaşa caddesinden başladı. Buradan geçen binlerce Ordulu hanıma karanfil dağıtarak onların Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Torun, daha sonra İsmet Paşa caddesine gelerek buradaki hanımlarla buluştu ve Kadınlar Günü’nü kutladı.

Başkan Torun’un bir sonraki kutlama adresi Ordu’nun Perşembe ilçesi oldu. Partisinin Perşembe Belediye Başkan Adayı Tahsin Karamustafa’nın yöre sakinleri için organize ettiği ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ müzikli çay partisine katılan Başkan Torun, burada vatandaşların yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. Partiye katılan hanımların tek tek elini sıkarak onların sevincine ortak olan Başkan Torun, kısa bir konuşma yaparak Türk toplumdaki kadının yerine değindi. Kadınların Allah tarafından nadide varlıklar olarak niteleyen Başkan Torun, Türkiye’nin kadın eline ihtiyacı olduğunu söyledi. Başkan Torun, “ Kadınlarımız başımızın tacı, kimi zaman çalışma arkadaşımız, bacımız, anamız, Kurtuluş Savaşında cepheye cephane taşıyan, başımız sıkıştığında başımızı okşayan dert ortağımız. İnanıyorum ki kadınlarımızın siyasetteki egemenliği çalışma hayatındaki egemenliği, kadınlarımızın sosyal hayatlarındaki egemenliği her geçen gün artacak. Türkiye’ye kadın eli değecek. İnşallah güzel Türkiye hep birlikte kurulacak. Gazetelerin 3. Sayfalarında gördüğümüz zaman zaman üzüldüğümüz kadınlarımıza yapılan şiddeti de kınıyorum. Kadına uzanan eller kırılsın. Kadınlarımız Allah’ın yarattığı nadide varlıklar. Onlar hayatlarımızı güzelleştiren hayatlarımızı anlamlaştıran varlıklar” diye konuştu. Bu konuşmanın ardından kadınların sorun ve dertlerini dinleyen Başkan Torun, vatandaşların sevgi gösterileriyle ilçeden ayrıldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>