ÜRETİCİYE 15 MARTTA ÖDEME YAPILACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun mazotu 1.5 liraya vereceğine ilişkin sözlerine tepki gösterirken “mazot Türkiye’ de mi çıkıyor da bu fiyata satacaksın” dedi.

Erdoğan Türkiye ekonomisinin bugün güçlü olmasının tek nedeninin ekonomik dengeleri sonuna kadar koruması olduğunu söyledi.

Erdoğan bu seçimde Karadeniz’den çok farklı bir sonuç beklediklerini belirtirken fındık üreticisinin alacaklarının 15 Mart’ta hesaplarına aktarılacağını söyledi.

Fındık üreticilerine 2013 yılı ürünü alan bazlı destek ödemesi olan yaklaşık 800 milyon lirayı 15 Mart’a kadar ödeyeceklerini müjdeleyen Erdoğan, salondakilere şöyle seslendi:

“İnşallah 15 Mart’a kadar bunlar banka hesaplarına yatmış olacak. Bu müjdeyi de Giresun’daki kardeşlerinizle paylaşmanızı ayrıca rica ediyorum. 30 Mart’ta da inşallah tüm Türkiye hep birlikte yeni bir döneme başlayacağız. Giresun için bütün akrabaları aman ha telefonla aramayı unutmayın, İstanbul’daki yakınlarınızı aramayı unutmayın. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>