KILIÇDAROĞLU’NDAN TORUN’A ÖVGÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ordu’da konuştu. Kılıçdaroğlu Başkan Seyit Torun’u işaret ederek, “Ordu’nun Güler yüzlü Başkanı var. Ordu’nun çalışan başkanı var. Eğer örnek alacaları bir belediye başkanı varsa gelsinler Seyit Başkan’ı örnek alsınlar. Seyit Torun Ordu’ya adanmış temiz bir siyasetçidir, adam gibi adamdır, hizmet adamıdır.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu miting için geldiği Ordu’da partisisin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Seyit Torun için destek sözü aldı. Binlerce Orduluya seslenen Kılıçdaroğlu Seyit Başkan için “Adam gibi adam” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Torun mitinge damga vurdu

Ordu böyle kalabalık görmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinlemeye gelen on binlerce Ordulu, Cumhuriyet Meydanını ellerinde bayraklar, pankartlarla doldurdu.

 

Öğle saatlerinde geldiği Ordu’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu helikopterle indiği 19 Eylül Stadyumundan miting alanı olarak belirlenen Cumhuriyet Meydanına ‘Başbakan Kılıçdaroğlu’ sloganları eşliğinde geldi.

Cumhuriyet Meydanından Ordululara seslenen Kılıçdaroğlu, Başkan Torun’u işaret ederek “Ordu’nun güler yüzlü, Ordu’nun çalışkan Başkanı, Ordu için gecesini gününe katan, bundan sonrada katacağından emin olduğum, sizlerin tabiriyle, ‘Adam gibi adam Seyit Torun’ ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu ifadeleri vatandaşlar tarafından alkışlarla, ıslıklarla karşılandı, mitingine adeta ‘Başkan Torun’ sloganları damga vurdu.

 

“Seyit Torun örnek alınmalı”

Mikrofonda Başkan Torun hakkındaki düşüncelerine geniş yer ayıran Kılıçdaroğlu, Başkan Torun’un Ulubey ve Ordu Belediye Başkanlığı döneminde hiç kimseyi ayırmadan, birleştirici bir güçle belediyecilik hizmetini yerine getirdiğini belirterek Türkiye’nin örnek alması gereken bir başkan olduğuna dikkat çekti, Kılıçdaroğlu; “Başkanımız bir dönem bir ilçemizde iki dönemdir de Ordu’muzda görev yapıyor. Bu sizlerin desteleriyle oldu. Başkan beyin bir özelliği var, o kimseyi ayırmaksızın, ayrıştırmaksızın hizmet verdi. Elinden gelenin en iyisi yaptı. Bence o Türkiye için örnek alınması gereken bir Belediye Başkanı” diye konuştu.

 

“Seyit Başkan, temiz siyasetçi hizmet adamı”

Konuşması sık sık alkışlar, sevgi gösterileri ve ‘Başkan Torun’ sloganlarıyla kesilen kemal Kılıçdaroğlu Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Belediye Başkanı Seyit Torun’a, Ordu’yu emanet ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “ Eminim ki sizlerin yıllardır gecesini gününe katarak bütün sorunlarınızı çözümlemiş bir başkana Büyükşehir Belediye Başkanlığını da layık göreceksiniz. O sizlerden biri, o vatandaşın derdini kendi derdi gibi görüyor. Bundan önce destek verdiniz, yine sizlerden Başkanıma destek istiyorum. Eminim çözülemez sorunların üstesinden gelecek, Ordu’yu Karadeniz’in incisi haline getirecektir. Kendisi örnek başkandır. El birliği ile Ordu’yu kalkındıracaksınız. Seyit Başkan Ordu’ya adanmış temiz bir siyasetçidir, adam gibi adamdır, hizmet adamıdır.” Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkan Seyit Torun’a olan ifadelerinin ardından CHP’nin Ordu ilçe Belediye Başkan Adayları tek tek kürsüye çağırılarak, tanıtımları yapıldı, aile fotoğrafı çekildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>