ÖZTÜRK, HASTANE VE OKUL ZİYARETİNDE

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk Eğitim kurumları ile bazı hastanelere ziyaretlerde bulundu.

Kentteki tüm kesimlerle kucaklaşan Öztürk güne eğitim çalışanları ile bir araya gelerek başladı.

Eğitimde uyguladığı politikalar nedeniyle hükümeti eleştiren CHP Altınordu Adayı Şenel Öztürk; “Bugün okullarımız ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz okullarda tanıdığım birçok Müdür, idareci ve öğretmen var. Öğretmen eşi olmam dolayısı ile eğitim çalışanlarının sıkıntılarını yakından biliyorum. Çok üzülüyorum iktidar aldığı bir kararla okul yöneticiliklerine yönelik görevlendirmeleri baştan sona değiştirdi. İktidar Atama Yönetmeliği ile ilgili olarak sendikaların, öğretmenlerin görüş ve talepleri alınmasına rağmen yine bildiğini okudu. Sınavsız müdür ataması en son 1995 tarihli yönetmelikle yapılmış. 1998 tarihli yönetmelikte dahi, müdürlük için bir değerlendirme sınavı düzenlemesi yer almaktadır. Eğitim Sen Genel Kurulunda da söylediğim gibi bu kararları tümden reddediyor, hiçbirini kabul etmiyoruz. Çünkü iktidar kendi aldığı kararları değiştiriyor, kendi inanmadıkları kararları bize, öğretmenlerimize dayatmaya çalışıyorlar. Hükümet atayacağı öğretmenleri mülakatla atamaktan bahsediyor. Eğitim camiasının kabullenmediği bir uygulamayı nasıl kabulleniriz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere Daha Yeşil Bir Bahçe

Altınordu Belediyesi olarak eğitim kurumlarına gerekli desteği verecekleri belirten CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk; “Okullarımızın sorunlarını görüyoruz. Okullarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerin daha rahat, daha yeşil bir bahçede çevre düzenlemesi yapılmış bir ortamda boş vakitlerini geçirmelerini istiyoruz. Belediye olarak okullarımıza bu konuda destek olacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapacağız ve öğrencilerimize daha yeşil bir bahçe sunacağız” dedi.

Sorunları Birlikte Aşacağız

Daha sonra hastanelere ziyaretler gerçekleştiren Öztürk, bu ziyaretlerle ilgili de; “Hastalarımıza acil şifalar diledik ve sağlık çalışanları ile sohbet ettik. Doktorlarımız, yardımcı sağlık personelimizin taleplerini dinledik. Yapılan taleplere çözüm bulabilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte varımızı yoğumuza katacağız. Sabahlara kadar çalışacağız. Kenti Birlikte yönetip, daha yaşanabilir bir kentte mutlu olacağız” söylemlerinde bulundu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>