HİZMET EŞİT DAĞITILACAK

Her akşam başka bir köyde vatandaşlarla buluşup sorunlarını dinleyen CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk mahalleye dönüşen köylere yönelik çalışmalarının olduğunu ve hizmeti eşit dağıtacaklarını söyledi.

Akşam Eskipazar, Yıldızlı, Alembey ve Öceli Mahallelerini ziyaret eden CHP Adayı Öztürk gün içerisinde Yukarıtepe, Artıklı, Altınyurt mahallelerinde mahalle sakinleri ile buluştu. Öztürk mahalle sakinleri tarafından ilgi ve coşkuyla karşılandı.

En Büyük Sorun İşsizlik

Karşılaştıkları en büyük sorunun işsizlik ve buna bağlı olarak göç olduğunu ifade eden CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk gezilerle ilgili değerlendirmesinde; “Mahallelerimizde alt yapı sorunları var. Yol ve su sorunları var. Bunların Belediyelerin asli görevleri olduğunu, bu hizmetlerin mecburi hizmetler olduğunu söylüyorum. Bunun bir proje ve plan dahilin de mühendislik çalışması sonucu olması gerektiğini de dile getiriyoruz ama en çok üzüldüğüm işsizlik. Nereye gidersek gidelim ilk talep iş, istihdam alanları oluyor. Gençlerimiz iş istiyor. Biz bu talepler karşısında çözüm üretmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte çözüm üreteceğiz. Ordu’da insanların mutlu olması için gecemizi gündüzümüze katacağız ve mazeret üretmeden hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni Sosyal Donatı Alanları

Hizmetin eşit dağıtılacağını kaydeden Öztürk, “Kent merkezinde olan sosyal donatılar, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimize de dağılması gerekiyor. Mahallelerimize bu hizmetleri dağıtacağız ve eşit dağıtacağız. Şehir merkezinde ne varsa, Akyazı, Şirinevler, Yeni Mahallede ne varsa yukarı tepede, Zafer, Işıklı, Yıldızlı, Öceli’de de olacak. Biz bunları yapmaya çalışacağız.” söylemlerinde bulundu.

Hizmet Etmekten Heyecan Duyacağız

Belediyecilikte halkımıza hizmet etmekten heyecan duyacağız diyen CHP Altınordu Adayı Şenel Öztürk; “Şehrin sorunlarını her zaman yöre sakinlerinin istek ve önerileri doğrultusunda çözüme kavuşturacağız. Altınordu’yu biz yöneteceğiz ama belediyeden yönetmeyeceğiz. Kenti kentten, mahallelerden yöneteceğiz. Sorun nerede ise oraya gedip oradan yöneteceğiz. Tüm mahalle sakinlerinin duygu ve düşüncelerini dinliyoruz. İnsanlarla aramızdaki gönül bağımız güçleniyor. Gittiğimiz her yerde bize karşı inanılmaz bir destek var” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>