AMBULANS SORUNU BİTTİ

Ordu’nun bazı ilçelerinde eskiyen ambulanslar nedeni ile yaşanan sorun 7 ambulansın göreve başlaması ile sona erdi.

Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından alınan ambulans, düzenlenen törenle İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Ordu Valiliği önünde gerçekleştirilen ambulans teslim törenine Vali Kenan ÇİFTÇİ, Vali Yardımcıları Ömer ADAR, Niyazi ERTEN, Halil KARBUZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Engin AVCI, İl Sağlık Müdür Vekili Mehmet Özgür EREN, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili Uzm.Dr.Coşkun AVCI, Ordu Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çetin GÜNDOĞDU katıldı.

Ambulans teslim töreninde bir konuşma yapan Vali Kenan ÇİFTÇİ, “Devletimiz, tüm alanlarda en iyisini, en güzelini yapmaya çalışıyor. Eğitimde farklı çalışmalarımız var. Ulaşım sektöründe farklı çalışmalarımız var. Turizmde farklı çalışmalarımız var. Sağlıkta da hem hastanelerin yapılması, hem de sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için çalışmalarımız var” dedi.

“Sağlıkta hastaneler yapılırken, hastaların hastaneye ulaştırılması için ambulansa da ihtiyaç duyuluyor” diyen Vali Kenan ÇİFTÇİ, 7 tane ambulansın Sağlık Bakanlığı, 1 tane ambulansın da İl Özel İdaresi katkılarıyla alındığını ifade etti.

Vali Kenan ÇİFTÇİ, konuşmasının ardından Acil Yardım Ambulansının anahtarını İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Özgür EREN’e teslim etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>