ÖZTÜRK,ALEVİ DERNEK YEMEĞİNE KATILDI

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk Sivil Toplum Kuruluşları ve çalışanlarla birlikte olmayı sürdürüyor.

Sivil toplum örgütlerini kentin geleceği açısından önemli birer unsur olarak değerlendiren Öztürk; “Güçlü bir sivil toplum, güçlü bir Ordu demek” dedi.

CHP Altınordu Adayı Şenel Öztürk Ordu Alevi Kültür Derneğinin düzenlediği yemeğe katıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı yemekte bir konuşma yapan Öztürk; “Biz bu topraklarda berber büyüyoruz, beraber yaşıyoruz ve bu topraklarda beraber öleceğiz. Hedefimiz toplulukları kaynaştırmak, sevgiyi, dostluğu, kardeşliği pekiştirmek. İnsanları bir güzellik, bir coşku etrafında birleştirmektir. Biz toplumun bireyleri olarak bir bütünüz, ezginin bir notası, Semahın bir parçası, sazın bir teli gibi. Biz kardeş olduğumuzu bu salonda gösteriyoruz. Geçmişte çekilen acıların bir daha çekilmemesini diliyorum” dedi.

Eğitim Emekçilerinin Sorunlarını Biliyorum

Eğitimcilerle bir araya gelen Öztürk; Benim çocuklarımı bir öğretmen yetiştirdi. Eşimin öğretmen olması dolayısı ile öğretmenlerin sorunlarını biliyorum. Eşimi kaybetmiş olmam eğitim emekçilerinden uzaklaşmam anlamına gelmiyor. Hükümet eğitim emekçilerine gereken önemi göstermedi. Eğitim sistemiyle oynadı. Bunların hiç birini kabul etmiyoruz. Yapacak tek şey var önce hepimizin yönü aynı tarafa dönmeli. Hiç kimseyi duruşundan dolayı, düşüncesinden ve siyasi tercihinden dolayı kınayamayız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Sorunların üstesinden birlikte geleceğiz” diye konuştu.

Şenel Başkan Değil, Şenel Abi

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk Ordu Belediyesi Katı Atık Ayrıştırma tesisinde çalışan işçilerle buluştu. Akşam geç saatlerde işçilerle sohbet eden Öztürk; “Şenel Başkan değil, Şenel ağabey olmak istiyorum. Sizin bir büyüğünüz, bir dostunuz olma hedefindeyim. İçinizden biri ağlarken benim evde güleceğimi beklemeyin. Birinizin sıkıntısı varken, hastanede sıkıntı çekerken benim keyifle oturmamı beklemeyin. Tüm arkadaşlarla birlikte hem Belediyeyi hem de Altınordu’yu yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Öztürk, Sivil Toplum Kuruluşları buluşmaları sonrasında gün içerisinde araba pazarını ziyaret etti. Yarının sahibi gençlerle buluştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>