ZIP ZIP ZIPLATIYOR

Ordu´nun Kumru ilçesinde Fındık Fabrikası ´Zıp Zıp´ adını verdiği Pekmez, Fındık, keçi boynuzu, bal, Azgın teke otunu kattığı doğal çikolata üretti. Uzun süreden bu yana AR-GE çalışmasını yaptığı Zıp Zıp, Türkiye piyasası ile Ortadoğu ve Uzak Doğu piyasasına öncelikli olarak pazarlanacak. Ardından ise Avrupa´ya satılacak.

İçinde bulunan ürünler nedeni ile enerji kaynağı olacağını söyleyen Fındık Fabrikası Sahibi İsmet Erçal ürünün sloganının ´Birnci hoplatır, ikinci zıplatır´ olduğunu söyledi.

Erçal, Yurt dışında ürünü Kore ve Dubai´de tanıtıldığını ve beğenildiğini belirtti.

Erçal ürün hakkında şunları söyledi; “Yüzde 25 pekmez, Elma, Armut, Üzüm pekmezi kullanıyoruz. Yüzde 2 keçi boynuzu, yüzde 1 arı balı, yapışmasını sağlayan belli bir oranda yumurta akı, bunun derecesini yakalamak için belli bir derecede ısıtıyoruz. Bu sır. Ayrıca içinde Azgın teke otu olarak bilinen kişkiş otu var. Doğal bir çikolatadır. Bununda adını Zıp zıp koyduk. Birinci hoplatır, ikinci zıplatır diyoruz.”

Üretime başladıklarını söyleyen Muammer Erçal, “AR-GE çalışmalarımız bitti bugünde ilk üretimi gerçekleştirdik. Öncelikli olarak Türkiye piyasasına vereceğiz. Yurt dışından ise Dubai ve Kore´den talep var. Bu mamülün önceden göstermiş ve beğeni kazanmıştı. Avrupa ve Arap ülkerinede pazarlamayı düşünüyoruz.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>