KAMU KURUMLARINA 600 KİŞİ ALINACAKAK Parti Ordu Milletvekili ve KEİPA Türk Grubu Başkanı İhsan Şener, İş-kur tarafından düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Ordu’da çeşitli kamu kuruluşlarında 600 kişinin daha istihdamının yapılacağını söyledi.

Şener, 600 kişilik istihdamın Ordu’ya hayırlı olmasını dileyerek yaptığı açıklamada, “Daha önce okullarımızda görevlendirilmek üzere 500 kişilik bir istihdam oluşturulmuştu. Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile yaptığım görüşmelerde 600 kişilik bir istihdamın oluşmasını sağladık. Alınacak personeller Kamu kuruluşlarında ihtiyaç olan birimlerde görev yapacaklar. Bakanımız Çelik’e teşekkür ederek, istihdamın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Alımların İş-kur tarafından yapılacağını ve başvuruların buraya yapılması gerektiğini söyleyen Şener, “Kamu kurumlarında görev yapacak yardımcı elemanlarımız için İş-kur tarafından alımları gerçekleşecektir.15 gün içerisinde alımlar başlayacak. Kamu kurumlarında görev yapmak isteyen kişilerin İş-kur’a başvuru yapmaları gerekmektedir.” diye konuştu.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>