BÖLGEYİ KALKINDIRMAK BOYNUMUN BORCU

Ordu Belediye Başkanı ve CHP ordu Büyükşehir Belediye Bakan Adayı Seyit Torun, Mesudiye İlçesi Topçam Beldesi’ne bir ziyaret programı gerçekleştirdi. Yeşilce Belediye Başkanı aynı zamanda Mesudiye Belediye Başkan Adayı İbrahim Fevzi Ünal ve Mesudiye Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Baki Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu coşkulu kalabalık Başkan Torun’u belde girişinde çiçeklerle karşıladı. Topçamlıların sevgi gösterileriyle karşılaşan Başkan Torun, ilk olarak Dereyolu Topçam şantiyesini ziyaret etti. Şantiye çalışmaları hakkında yetkilerden bilgi alan Başkan Torun, Ordu’nun kalkınmasında ve büyümesinde bu projenin önemli olduğuna dikkat çekti. Bölgenin kanalizasyon, yol ve su sorunu olduğunun altını çizen Başkan Torun, medeniyetin bu temel ihtiyaçların karşılanmasıyla mümkün olduğuna vurgu yaptı. Torun, “Ordu’muz daha çok kalkınıp büyüyecek. İnşallah Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geleceğiz ve beldemizin çehresini değiştireceğiz. Yol, su ve kanalizasyon sorunları ortadan kalkacak. Bölgemiz marka kentler arasına girecek” diye konuştu.

“Esnaf ekonomimizin bel kemiği demek”

Dereyolu Topçam şantiye ziyaretinin ardından belde sokaklarında kısa bir tura çıkan Başkan Torun, burada esnaf ziyaretleri yaparak bölge halkının sorun ve çözüm önerilerini dinledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Başkan Torun, Topçam esnafının her zaman destekçileri olduklarını belirterek bu desteğin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Torun, “Görev sürem boyunca her zaman esnafımızın yanında oldum. Bende esnaf çocuğuyum. Siz esnaf kardeşlerim kadar bende esnaflığın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum. Esnaf ekonomimizin temel taşı” şeklinde konuştu.

“Bölgemizi kalkındırmak boynumuzun borcu”

Belde girişinde bulunan köprünün atıl vaziyette olmasına üzüldüğünü belirten Başkan Torun, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda ilk işinin bu köprüyü onarıp yeniden inşa etmek olduğunu söyledi. Başkan Torun şöyle konutçu: “Ne zaman beldemize gelsem içim buruk geliyorum. Köprümüz atıl vaziyette. Beldemizin daha modern, bir görüntü içinde olmasını istiyorum. Bölgemizi kalkındırmak boynumuzun borcu. İnşallah desteklerinizle bunu başaracağım. El birliği ile bölgemizi kalkındırıp, daha da güzelleştireceğiz. Mesudiye’mizi, Topçam’ımızı marka kentler arasına sokacağız”

Başkan Torun bölge sakinleriyle gerçekleştirdiği sohbetin ardından Mesudiye İlçesine gitti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>