ÖZTÜRK: ÇAYINIZI YUDUMLARKEN İŞLEMİNİZ YAPILACAK

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk, Belediye bünyesinde oluşturacakları ‘Vatandaş Büro’ ile bürokratik işlemlerin kısalacağını ve insanların çay içerken işlemlerinin yapılacağını söyledi.

Öztürk mahalli seçimler öncesi kent sakinleri ile buluşmasını sürdürürken insana dayalı projeler olarak adlandırdığı sosyal projelerini açıklamaya başladı.

“Yapacağımız çalışmalarda insan odaklı projeler geliştireceğimizi söylemiştik. Bizim ana kaynağımız kent sakinleri. Her kesime hitap edecek projelerimizi teker teker açıklayacağız” diyen CHP Altınordu adayı Şenel Öztürk; “İnsanların kamu kurum ve kuruluşlarında en çok şikayet ettikleri konuların başında bürokratik işlemlerin fazlalığı gelmekte. İnsana yardımcı olmanın o kadar çok yolu var ki prensipte bilgi hayal gücüyle birleşince bunların sayısı sınırsız olur. Birlikte bir şeyler yaparsak ortak hedeflerimize daha çabuk ulaşırız. Bu doğrultuda Altınordu Belediyesi Bünyesinde oluşturacağımız ‘Vatandaş Büro’ bürokratik işlemlerin kolay bir şekilde çözülmesini sağlayacak” diye konuştu.

Az bürokrasi, daha çabuk iş!

Uzun kökleşmiş bir bürokratik sistemin hızlı şekilde yerine yenisinin konulmasının mümkün olmadığını kaydeden CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk; “Bürokrasiyi azaltmak için çalışmalarımız olacak ancak bunun yanı sıra işlemlerin yürütüleceği bir birim oluşturacağız. Özelikle yaşlılarımız, engellilerimiz ve bayanlar ‘Vatandaş Büro’ya geldiklerinde kendileri çaylarını yudumlarken işlemleri bir görevli arkadaşımız tarafından yapılacak. İmza atması gerektiğinde de arkadaşlarımız gelecek ve imzalarını da alarak işlemi gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızda bu sayede kendilerine yük olan işlemler zincirinden kurtulacak” ifadelerini kullandı.

Kente İmzamızı Atacağız

Öztürk, Ordu Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Seyit Torun ile birlikte şehri ileriye taşıyacak hizmetler yapacaklarını da dile getirerek; “Seyit Torun kentte nasıl bir marka olduysa bizde kente yapacağımız hizmetlerle imzamızı atacağız ve birlikte Ordu’yu, Altınordu’yu yarınlara hazırlayacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>