YILMAZ’IN ÖN GÖRDÜĞÜ OY

30 Mart Yerel Seçimleri öncesi tüm adaylarda iddialı bir şekilde seçim kampanyalarına devam ediyor. Bu isimlerden biri de AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz.

Enver Yılmaz, 30 Mart seçimlerindeki oy beklentisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ordu’daki oy oranlarını açıklayan Yılmaz, Ordu, tarihine uygun bir il. 3 genel seçim yapmışız iktidar olarak. 2 yerel seçim, 2 de referandum. Toplam 7 seçimde iktidarını devam ettiren, oylarını arttırmak suretiyle iktidarda kalan başka bir parti yoktur. 2011 seçimleri bizim taban oylarımız zaten. Zaten o taban oyumuzu aldığımız anda yani yüzde 60-61’lerde bir oy oranımız var.”

yerel seçimlerde biraz daha farklı olabileceğini belirten Yılmaz, “Ama yerel seçimlerde onun bir esnekliği olabilir. Hedefimiz şu; 2011 seçimlerinde aldığımız taban oyun üzerine çıkmak ve oyumuzu arttırmak. Yüzde 61′in üzerinde bir oyla inşallah hemşerilerimizin Başbakan’ımıza Ordu’yu büyükşehir yapması sebebiyle bir minnetin bir teşekkürün de göstergesi olacağının da kanaatindeyim.”

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz son olarak, “Ordu merkez denilince seçimin genelinin olduğu yer anlaşılıyor. Halbuki Ordu merkez toplam seçmenin 5′te 1′inin olduğu yerdir. Dolayısıyla Fatsa’yla Ünye’yle Kumru’yla ve diğer ilçelerle ciddi bir fark girecek araya. Büyükşehir olunca da her bir ilçenin oyu büyükşehirde kullanılacağı için, köyün oyu büyükşehire geleceği için dediğimiz gibi inşallah seçimlerde 2011 seçimlerini taban kabul ediyoruz. Onun üzerine vereceğimiz katkıyı başarı olarak görüyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>