TEKİNTAŞ:SOSYAL BELEDİYE OLACAĞIZ

AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Engin Tekintaş Ordu’da öğretmen ve öğrencilerin desteği ile bir ilk olan “Yardımlar Buraya” isimli soysal sorumluluk projesini inceledi. Tekintaş, toplanan kıyafetler ile kitapların ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağı projeyi yürüten Beden Eğitimi Öğretmeni Muammer Pınar başta olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sosyal Belediyeciliği; Mahalli idareye sosyal alanlarda planlama ve düzenleme işlevi yükleyen bir modeldir.Kamu harcamalarını konut, sağlık, eğitim ve çevrenin korunması alanlarını kapsayacak şekilde sosyal amaca kanalize eden, işsiz ve kimsesizlere yardım yapılması, sosyal dayanışma ve entegrasyonun tesis edilmesi ile sosyo – kültürel faaliyet ve çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan altyapı yatırımlarının yapılmasını öngören, bireyler ve toplumsal kesimler arasında zayıflayan sosyal güvenlik ve adalet mevhumunu güçlendirmeye yönelik olarak mahalli idarelere sosyalleştirme ve sosyal kontrol işlevleri yükleyen bir modeldir” şeklinde tanımlayan AK Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde öğretmen ve öğrencilerin “Yardımlar Buraya” sloganı ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Tekintaş şöyle konuştu;

“Burada gördüğümüz manzara karşısında duygulandık. Bir sosyal sorumluluk projesi gereği kış mevsiminde üşüyen, ihtiyacı olduğu halde elbise alamayan, yeterli ve istediği sayıda kitaba sahip olamayan öğrenciler düşünülmüş. Kullanılabilir, giyilebilir, temizlenmiş ve ütüsü yapılmış elbiselerin ihtiyaç sahiplerine iletilmesi ile ilgili güzel bir proje. Bu proje inanıyorum ki, çocuklarımızı başkalarının yerine koyarak onlar gibi düşünme, onların dertlerini yaşamaya çok daha fazla adapte edecektir diye düşünüyorum. Öğrencilerimizi bize de gösterdi ki bu gibi projelere katkı sunulması lazım. Özellikle burada yaşadığımız manzara ve güzellik karşısında duygulanmamak mümkün değil. Bu projeyi hazırlayan Altınordu Başöğretmen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Muammer Pınar başta olmak üzere emek veren tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Altınordu Başöğretmen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Muammer Pınar da, ülkemizde bazı kesim istediğini alabiliyor alsa dahi bazı bölgelerde insanların istediklerini alamadığını söyleyerek, “Bu proje ile o insanların hallerinden anlamayı ve onlara bir nebze de olsa yardımcı olmayı hedefledik” diye ifade etti. Projeye temiz elbise ve kitaplarını vererek katkı sunan öğrenciler de yardımlaşmada bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>