ENGİNYURT’A GÖLKÖY’DEN DESTEK

Milliyetçi Hareketçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt seçim çalışmalarını Gürgentepe, Damarlı, Gölköy ve Güzelyurt Beldesinde sürdürdü.

30 Mart Yerel Seçimlerine 44 günlük bir süre kala Gölköy’de Cemal Enginyurt ve Serdar Ateş rüzgarı esti. Enginyurt, MHP Gölköy Belediye Başkan Adayı Serdar Ateş’in Güzelyurt’ta tertiplediği birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına partisinin İl Başkanı Köksal Yılmaz, Altınordu İlçe Başkanı Murat Kaçak ve partilileri ile Güzelyurt’a çıkarma yaptı.

SİZİ YOK SAYANLARA OY MU VERECEKSİNİZ?
Gölköy ve Güzelyurt’un sorunlarına ve sorunların MHP ile nasıl çözüleceğine de dikkat çeken Enginyurt şöyle devam etti; “Başta Ordu olmak üzere Gölköy ve Güzelyurt’ta temel sorunumuz işsizlik ve göçtür. Bakınız Güzelyurt’u kapattılar, yok ettiler, yok saydılar, bitirdiler. Ve gelmiş sizlerden şimdi oy istiyorlar. Sizi yok sayan zihniyete oy verecekmisiniz? Gölköy’ün, Güzelyurt’un içini boşaltan zihniyete oy mu vereceksiniz? Bakınız nüfusunuz yüzde 40 göç verdi. Yaş ortalamanız 55’ten aşağı değil. Gençleriniz İstanbul’da, Moskova’da, Irak’ta, Arabistan çöllerinde bir ekmek uğruna memleket hasreti çekiyorlar. Gurbete çıkan gençlerimiz Güzelyurt’a hasret, Gölköy’e hasret, Ordu’ya hasret kaldılar. Birde utanmadan, sıkılmadan gelmiş sizden oy istiyorlar. Yollarınızda araba geçemiyor, bırakın arabaları insanlar yürüyemiyor, yollar köstebek yuvası gibi, yollar patetes tarlası gibi, hani bunlar asfalt yılı ilan etmişlerdi, hani bunlar köydes beldes yılı ilan etmişlerdi, su sorunu hala ilk sıralarda yer alırken, bunlar ne yaptılar Güzelyurt’a, ne yaptılar Gölköy’e, ne yaptılar Ordu’ya ki çıkmış oy istiyorlar. Ama bu salon ve gittiğimiz bütün meydanlar artık şunu gösteriyor ki, artık Güelyurtlular gibi bütün Ordulular da bu zulme dur diyecekler” diye konuştu.

MHP İLE YENİ BİR SAYFA AÇILACAK
MHP’nin Büyükşehir Belediyesini ve Gölköy Belediyesini kazanması halinde kapanan bütün beldelerin yeniden açılacağını da sözlerine ekleyen Enginyurt; “Büyükşehir olduğumuz günden bu yana hem ben, hem de Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli bir söz verdik, dedik ki kapanan bütün beldeleri yeniden açacağız. Biz gelirsek Güzelyurt kapanmayacak, biz gelirsek Güzelyurt’tan göçenler geri gelecek. Biz gelirsek büyükşehir belediyesinde ki 2000 Bin kişilik kadroya 50 tane Güzelyurt’lu kardeşimizin işe alınacağı demektir. Biz gelirsek Gölköy belediyesinin insanını saran seven önce insan diyen Ateş gibi, tuttuğunu koparan, adam gibi adam, dürüst, efendi, ahlaklı, namuslu, şerefli, itibarlı ve sözü her yerde geçen Serdar Ateş ile önce insan diyen belediyecilik anlayışı gelecek. Biz gelirsek Gölköy’ünde, Güzelyurt’un da makus talihinin değişeceği yeni bir sayfanın açılacağı demek.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>