FATSA’YA GENÇLİK MERKEZİ YAPILIYOR

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Fatsa’ya Gençlik Merkezi’nin yapımına başlandığını söyledi. Şener, ayrıca amatör maçların oynandığı ek saha’nın ışıklandırılıp, tribünler yapılacağını da belirtti.

Fatsa Gençlik Merkezi’nin ihalesinin gerçekleştirilip, sözleşmesinin imzalandığını ve 300 iş gününde bitirileceğini söyleyen Şener, “Geleceğimiz olan gençlerimizin en iyi imkanlar ile yetişmeleri bizim için çok önemli. Fatsa’ya Gençlik merkezini kazandıracağız. Kurtuluş Mahallesindeki eski cezaevi bululduğu yere yapılacak tesiste gençleri boş vakitlerini geçireceği üç katlı bir tesis yapacağız. Bu tesislerimizde gençlerimiz boş vakitlerini geçirecekler ve istedikleri kursları ücretsiz olarak alacakları mekanlar olacaktır. Bu tesisimiz Fatsa’daki ve çevredeki gençlere önemli hizmetleri olacaktır. Fatsa gibi yaklaşık 20 bin öğrenciye hizmet veren bir şehirde bu tesisin önemli bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyim. Şu anda Fatsa Gençlik Merkezimizin yeri olmamasında rağmen beş yüz civarında üyesi bulunmaktadır. Bu sayının hızla artacağını düşünüyorum.”dedi.

FATSA EK SAHA IŞIKLANDIRILIP YENİLENECEK

Ek saha ışıklandırılarak yenileneceğini ifade eden Şener, “Fatsa ve çevre amatör takımlarının maçlarının oynandığı ek saha ışıklandırılarak seyirci tribünleri yenilenecek. 90 gün içerisinde tamamlanarak hizmete girecek. Fatsa ve çevredeki takımlarımız akşam maçlarını da rahatlıkla yapabilecek imkana kavuşacak. Ek sahadaki seyirci tribünleri uzun yıllardır yenilenmemesinden dolayı Fatsa’mıza yakışmıyordu. Bu konuda da yenileme çalışmaları yapılacak ve yeni tribün Fatsa’mıza kazandırılmış olacak. Bu çalışma bittiğinde amatör maçlara gelen seyircilerimiz çok rahat bir ortamda maç izleyeceklerdir. Amatör sahanın oradaki çirkin görüntüde gitmiş olacak.”diye konuştu.

Şener, Fatsa Şehir Stadı ve 75. Yıl Kapalı Spor salonu ile ilgili çalışmaları da önümüzdeki günlerde açıklayacağını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>