T.C. HASTANE KALDIRDI

Ordu Devlet Hastanesi’nin tabelası değiştirilerek, ‘T.C.’ ibaresi kaldırıldı. Yeni tabelada, Sağlık Bakanlığı’nın logosuyla ‘Ordu Devlet Hastanesi’ yazısı yer aldı. Duruma tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Döndü Demirbaş, tabelaya ‘T.C.’ nin tekrar konulmasını istediklerini söyledi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı tarafından kendine bağlı sağlık kurumlarının tabelalarında değişikliğe gidilmesiyle ilgili kurumlara gönderilen yazı doğrultusunda Ordu Devlet Hastanesi’nde tabelalar yeniden düzenlendi. Ordu Devlet Hastanesi girişindeki ‘T.C.’ ibareli tabela önceki gün kaldırılarak yerine Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu logosuyla ‘Ordu Devlet Hastanesi’ yazılı tabela asıldı.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Döndü Demirbaş ise duruma tepki göstererek, “Sendikamızın Ordu Şubesi olarak tabelalarda ‘T.C.’nin kaldırılmasından sonra çalışma yaptık. Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisiyle görüştük tabelaya ‘T.C.’ ibaresinin koyulmasını istedik. Bu konuda Sendika Genel Merkezimiz tarafından bu tür kurumlara gerekli yazılar yazıldı. Biz de sözlü olarak bunu kendilerine tekrarladık. Eski tabelanın yeniden koyulmasını bekliyoruz” dedi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’na bağlı Ordu Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm.Dr. İsfendiyar Karamustafa tabelalarla ilgili olarak, “Benim bildiğim birşey yok. Buradaki arkadaşların da bilgisi yok. Bir genelgeyle tabela indirilmiş, ‘T.C.’ yazısı olanı tekrar astıracağız” dedi.memleketordu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>