MHP, BENİ DESTEKLEYECEK

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi tabanının 2009 seçimlerinde Seyit Torun’u desteklediklerini hatırlatarak, bu seçimde bu seçimde böyle olmayacağını, bu seçimde kendi adaylarını destekleyeceklerini söyledi.

MHP’nin seçim yarışının içinde bir parti olduğunu söyleyen Yılmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi tabanı, Demokratik Sol Partili aday Seyit Torun’u 2009 seçimlerinde bağımsız gibi gördükleri için o dönemde ciddi destek olmuşlardı. Ama ben bu dönem, çok konuşulmasına rağmen Milliyetçi Hareket Partisi’nin sağduyulu ve milliyetçi tabanının Rahmetli Başbuğ’un kurduğu partinin tabanının Cumhuriyet Halk Partili bir adayla birleşmeye kesinlikle hayır diyeceğini biliyorum ve canı-gönülden inanıyorum.”

MHP’den CHP’ye destek gelmeyeceğini söyleyen Yılmaz, çarpıcı bir iddiada bulunarak, “Milliyetçi Hareket Partisi tabanıyla geçmiş yıllara dayanan bir gönül bağımız var. Milliyetçi Hareket Partili her bir arkadaşımızla aynı sağduyu, ülkemizin hassasiyetlerine yönelik geçmiş yıllarda aynı söylemlerde kısmen geçmişte bulunduk. Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımız kendi partilerini destekleyeceklerdir. Eğer kendi partileri dışında bir aday arıyorlarsa bu adayın ben olduğum, AK Partili aday Enver Yılmaz olduğu hususunda hiçbir tereddüdüm yok. Gittiğim her ilçede de zaten ben, gerek seçim bürolarını, gerek parti binalarına ziyaretimle başarı temennilerimi özellikle belirtiyorum. Büyükşehir sürecinde de kendilerinden destek beklediğimi açıklıyorum.”

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>